a

Solana (SOL) Listedeki İlk 10 Kripto Paranın Arasına Girdi

coinnet
coinnet

Yalnızca bir yıl içerisinde değeri yaklaşık olarak %80’den yüksek miktarda düşen Solana, 2023 yılında başarılı bir yıl geçiriyor. CMC’ye göre SOL fiyatı bir önceki hafta yüzde 58’den fazla arttı. Böylelikle ay boyunca toplam fiyat artışını 23,70 doların üstüne çıkarmış oldu.

Bunun yanı sıra geçmiş yıllarda Ethereum katili olarak bilinen Solana, kötü bir şöhrete sahip olan kripto borsası FTX’in çöküşünün yaşandığı haftadan bu yana en yüksek işlem hacmine sahip oldu. Kasım ayında ise tüm kripto para piyasasını çökertti ve Solana’yı beraberinde getirdi.

Solana Çarpıcı Bir Geri Dönüş Yaptı

SOL bir aydan biraz daha uzun bir süre önce %94 değer kaybetmişti. Dolayısıyla tüm zamanların en düşük seviyesi olan 8,17 $’a düşmüştü ve listedeki ilk yirmi coin arasındaydı.

Cumartesi günü ise Solana ‘nın piyasa değeri yaklaşık olarak 9 milyon doları aştı ve Polygon MATIC’i kısa süreliğine ilk 10 kripto para arasından çıkarttı. Fiyatı da FTX çöküşünden beri belirgin bir şekilde yükseliş yaşadı. Solana geçtiğimiz hafta sonunda sadece bir gün içerisinde %21 değer kazandı.

Bu kapsamda Solana tabanlı meme token olan BONK, SOL fiyatını yeni yıldan hemen önce yedi günün en yüksek seviyesine çıkardı. Ethereum ve Dogecoin (DOGE) tabanlı kripto para birimi olan Shiba Inu’da olduğu gibi, kripto para koleksiyoncuları pazara köpek temalı yeni bir girişi memnuniyetle karşıladıkları için heyecanlıydı.

BONK, CMC’ye göre yılın ilk haftasında %3.300’lük şaşırtıcı bir değer artışı yaşadı. Böylelikle 0,00000487$’a yükselmiş oldu. Geçen hafta yaşanan %69’luk fiyat düşüşüne rağmen BONK’un piyasa değeri 57 milyon dolar.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.