a
coinnet
coinnet
coinnet

Kanada Merkez Bankası, Kanada CBDC araştırması için MIT ile ortak olacak. Araştırma 12 ay sürecek. ABD bir CBDC oluşturmak istiyor. Potansiyel cbdc’lerin tasarımı ve müteakip gelişimi, son birkaç yıldır farklı ülkelerde çalışmalar yürütmektedir. Bazıları bitiş çizgisini geçmiş olsa da, diğerleri hala başarılı bir şekilde üstesinden gelmek istiyor. Bununla birlikte, Kanada’dan çıkan haberler, önde gelen bankasının yalnızca bir Kanada CBDC’Sİ oluşturmaya odaklanmak için MIT ile güçlerini birleştirdiğinden bahsediyor.

Kanada CBDC araştırması 12 ay sürecek

Açıklamaya göre ortaklık, cbdc’nin oluşturulmasıyla ilgili her konuda yapılacak bir araştırma ile 12 ay sürecek. Açıklamada, araştırmanın yeni ve gelişmekte olan teknolojilerin potansiyel bir Kanada CBDC’Sİ üzerindeki etkisine odaklanacağı vurgulanıyor. Raporlar ayrıca, premier bank’ın araştırmanın kriptoyu geliştirmek için bir çerçeve olabileceğine ve daha iyi bir Kanada CBDC’SİNİ nasıl oluşturabileceklerine inandığını söylüyor. Ancak banka, araştırma döneminden sonra bunu çözmeleri gerekeceği için bir CBDC oluşturulduğunu açıklamadığı konusunda uyardı. Özellikle, Kanada bankası ile el ele çalışacak olan ekip, vücudun küçük bir kolu olan DCI ekibi olacak.

ABD bir CBDC oluşturmak istiyor

MIT ekibi, potansiyel bir CBDC oluşturmak için eyaletler ve ülkeler arasında büyük işbirliğinden yararlanmaya devam etti. Yeni bir rapora göre,Kanada cbdc’sinin yanı sıra, başka bir CBDC oluşturmaya bakmak için Boston Federal Rezerv Bankası ile birlikte çalışıyor. Sonuçlar halk için zaten yayınlandı ve araştırma bir cbdc’nin oluşturulmasına iki açıdan baktı.

Birincisi bir DLT kullanırken, ikincisi paralel işlemler yapmayı gerektiriyordu. Çoğu insan CBDC’LERİ hoş bir gelişme olarak görse de, para birimleri de son zamanlarda olumsuz bir ışıkta tasvir edilmiştir. Asset Strategies International’ın patronu Rich Checkan, Edward Snowden gizlilik ve güvenlik konusunda endişeliyken para biriminin Şeytanın yaratılışı olduğunu söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden’in son emrine göre, ülke önümüzdeki günlerde bir cbdc’nin potansiyel gelişimine kararlı bir şekilde bakacak. Kanun ayrıca Hazine Bakanının ve aynı menfaatteki üyelerin para birimi hakkında ellerinden geldiğince fazla bilgi toplamasını zorunlu kılmıştır. Başsavcıya ayrıca, CBDC’NİN ne zaman oluşturulacağını bekleyen kural ve yönetmeliklerde olası bir değişikliği incelemesi emredildi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.