a
coinnet

Axis Bank, Devlet Destekli Blockchain Platformunda Finansal Sözleşme Yayınladı

coinnet
coinnet

Hindistan Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, blok zinciri tabanlı güvenlik protokollerini kullanarak belgeleri aktarmak için SLDE platformunu geliştirdi.

Hintli finansal hizmetler devi Axis Bank, Secured Logistics Document Exchange (SLDE) adı verilen hükümet destekli bir blok zinciri platformu kullanarak iki yerli işletme arasında bir finansal sözleşme yayınladı.

SLDE, veri güvenliği ve kimlik doğrulama için blok zinciri tabanlı güvenlik protokollerini kullanan bir dijital belge değişim platformudur. Platform, hizmet vermek üzere Hindistan Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından 28 Temmuz 2021’de geliştirildi ve piyasaya sürüldü.

Resmi duyuruya göre, Axis, Arcelor Mittal Nippon Steel India ve Lalit Pipes & Pipes Ltd. arasında koşullara bağlı olarak ödemeyi garanti eden bir finansal sözleşme olan bir akreditif mektubu yayınladı. Hindistan bakanlığı SLDE ile denetimler açısından şeffaflığı artırmayı hedefliyor, sermaye gereksinimleri ve lojistik. Axis Bank toptan bankacılık ürünleri başkanı Vivek Gupta şunları ekledi:

“Bu işlem, Axis’in İşlem bankacılığı alanında dijitalleşmeye öncülük etme taahhüdünü güçlendiriyor.”

Sera Gazı Emisyonu Hesaplanacak

Devlet destekli blok zinciri platformu ayrıca, “kara ve demir yolu ile hareket arasında, sera gazı emisyonlarının ve çevresel maliyetleri de dahil olmak üzere toplam ulaşım maliyetlerinin emtia bazında karşılaştırılmasına izin veren” bir sera gazı (GHG) emisyon hesaplayıcısı içerir.

Aslen Axis Bank tarafından bu vesileyle paylaşılan yukarıdaki görüntü, Ethereum’un (ETH) logosunu gösteriyor. Bankanın blok zinciri kabulüne olan bağlılığını güçlendiriyor.

Kripto para birimleriyle ilgili tartışma ve düzenlemelerin olmamasına rağmen, Hindistan’daki merkezi ve eyalet hükümetleri, blok zinciri teknolojisini çeşitli iş ve geliştirme sektörlerinde uygulamak için proaktif önlemler aldı.

Geçen yılın sonunda, Telangana eyalet hükümeti, erken aşamadaki Web 2.0 ve Web 3.0 girişimleri ve blok zinciri geliştiricileri için gerçek dünyadaki sorunlara çözümler oluşturmaya yardımcı olmak için bir girişim başlattı. Cointelegraph’a konuşan Telangana Hükümeti’nin gelişen teknoloji direktörü Rama Devi Lanka, hükümetin çeşitli kullanım durumlarında blockchain uygulamalarını hızlandırma niyetini vurguladı:

“Devletin Blockchain’de halihazırda pilot uygulama yaptığı bazı ilginç kullanım örnekleri arasında, T-Chits (blok zincirindeki chit fonları), tedarik zinciri (tohum izlenebilirliği), e-oylama (blockchain ve AI kullanılarak oluşturulmuş dijital oylama platformu) ve daha fazlası yer alıyor. ”

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.