a
coinnet

Elon Musk, Satoshi Nakamoto Olduğuna Dair Soruyu Yanıtladı

coinnet
coinnet

Tesla ve Space X’in CEO’su olan Elon Musk, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı.

Elon Musk, ünlü podcastçi Lex Fridman’ın programına bir kere daha katıldı. Musk, burada kendisinin Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu halindeki söylentileri bir kere daha reddetti. İşin ilginç yanı ise Musk, bilgisayar bilimcisi ve kriptograf Nick Szabo ile ilgili Bitcoin’in arkasındaki kişi olabileceğini söyledi.

Musk, programda: “Bitcoin piyasaya sürülmeden önce fikirlerin evrimine bakabilir ve bu fikirler hakkında kimin yazdığını görebilirsiniz. Görünüşe göre Nick Szabo, bu fikirlerin evriminden muhtemelen herkesten daha fazla sorumlu. Nakamoto olmadığını iddia ediyor ama bunun ne burada ne de orada olduğundan emin değilim. Ancak bitcoin’in arkasındaki fikirlerden herkesten daha fazla sorumlu gibi görünüyor.” dedi.

Mars’ta Dogecoin Olmayacak

Musk, Mars’ta Dogecoin kullanılıp kullanılmayacağı halinde sorulara da cevap verdi. Ona nazaran, ışık suratı nedeniyle süreçleri senkronize etmek güç olacağı için Mars’ın öteki bir para ünitesine sahip olması gerekiyor.

Milyarder ayrıyeten mevcut finansal sistem hakkında da birtakım açıklamalarda bulundu. Ona nazaran mevcut finansal sistemin modası geçmiş durumda:

“Bankalar 2021’de hala bir ana bilgisayar satın alıyor ve eski COBOL kodunu çalıştırıyor.” dedi.

Merkez bankalarının para basma faaliyetleri hakkında da konuşan Musk, bu durumu ziyanlı bir vergilendirme biçimi olarak nitelendiriyor. Musk’a nazaran kripto paralar bu durumu düzeltebilir.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.