a

Arthur Hayes, Bitcoin ve Enflasyon Hakkında Yorumlarda Bulundu

coinnet
coinnet

BitMEX kripto para borsasının eski CEO’su Arthur Hayes, ABD Federal Rezervinin ek dolar basmaya başlayabileceğini söyledi. Hayes, Fed’in birçok para birimini USD karşısında zayıflatan artan küresel enflasyon oranları arasında USD’nin değerini zayıflatmak için daha fazla basacağını söylüyor.

Hayes, 15 Temmuz’da takipçilerinden Euro ve Japon Yeni’nin performansına meraklı olmalarını isteyen bir tweet yayınladı. Fed’in Euro ve Yen’in USD değerinin daha da altına düşmemesini sağlamak için daha fazla dolar basmaya başlayabileceğini söyledi. Bu durum Bitcoin için yükseliş olabilir.

Fed doları güçlendirirse, tüketicilerin ve işletmelerin uluslararası ürünler satın almasını kolaylaştırabilir. Ayrıca USD ‘nin küresel rezerv para birimi olarak konumunun korunmasına yardımcı olacaktır.

Ancak USD ‘nin zayıflaması ABD’li ihracatçılar için kayıplara neden olabilir. ABD doları ağırlıklı kreditör yabancı kuruluşlar da yükümlülüklerini ödemekte zorlanabilirler. ABD hazinelerini ve hisse senetlerini açık etmek zorunda kalabilirler. Bu da tahvil getirilerini artıracaktır.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.