a

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX, kripto girişimlerine yatırım yapmak amacıyla 2 milyar dolar fon ayırdı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX, kripto girişimlerine yatırım yapmak amacıyla FTX Ventures isimli yeni bir girişim sermayesi birimi kurdu.

Konuya ilişkin yapılan basın açıklamasına göre, 2 milyar dolarlık yeni fon; sosyal, oyun, fintech, yazılım ve sağlık alanlarına odaklanacak. Fon, küresel blok zinciri ve Web 3.0 adaptasyonunu büyütmeyi hedefleyecek.

Amy Wu Göreve Getirildi

FTX, fonu yönetmesi için girişim sermayesi şirketi Lightspeed’in eski ortağı Amy Wu’yu göreve getirdi.

Daha önce de bazı kripto para borsaları kendi girişim sermayesi birimlerini oluşturmuşlardı. Coinbase, böyle bir birimi 2018’de Coinbase Ventures adıyla faaliyete geçirirken dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in de Binance Labs adında bir girişim sermayesi kolu bulunuyor.

Öte yandan Türkiye’de de Paribu, geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında Paribu Ventures’ı duyurdu. İlk etapta 30 milyon dolarlık bir fon ayrılan Paribu Ventures, yerli ve yabancı birçok projeye yatırım yapacak.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.