a
coinnet

Alman Hükümeti, Bu Sefer Bitcoin Satmak Yerine Alım Yaptı

coinnet
coinnet

Alman Hükümeti büyük borsalardan 305 milyon dolarlık Bitcoin geri aldı. Yetkililerin Bitcoin cüzdanı şu anda 1,32 milyar dolar değerinde 22.846 BTC tutuyor. Haziran ayından bu yana yaklaşık 1,31 milyar dolar olduğu tahmin edilen 22.763 Bitcoin’i terk ettiler.

Şaşırtıcı bir şekilde tersine çevrilerek, Alman hükümeti, yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto para birimini boşalttıktan sadece bir gün sonra yüz milyonlarca dolarlık Bitcoin’i geri satın alıyor. Bu beklenmedik hareket, spekülasyonlara yol açtı ve hükümetin kripto para birimi stratejisine olan ilgiyi yeniledi.

Alman Hükümeti, BTC Alımı Yaptı

Arkham Intelligence’dan elde edilen veriler, yetkililerin Bitcoin cüzdanının sadece iki saat önce Bitstamp borsasından yapılan üç işlemde 1.692 BTC tokenini geri aldığını gösteriyor.

Geri kazanılan Bitcoin, işlem sırasında 96.83 milyon dolar değerindeydi ve hükümetin Bitcoin varlıklarını o sırada 1,5 milyar dolar değerinde 26.053 jetona getirdi. Bu, son 24 saat içindeki tek Bitcoin geri alımları değildi.

Özellikle, Alman Hükümeti daha önce Kraken’den 110.75 milyon dolar, Coinbase’den 300 BTC ve Bitstamp’tan 1.250 BTC değerinde en az 1.943 Bitcoin geri aldı. Kümülatif olarak, yetkililer son 24 saat içinde 305 milyon doların üzerinde değere sahip 5.365 BTC tokenini yeniden satın aldı.

Ancak, Almanya Hükümeti bu gelen işlemlerin ardından daha fazla Bitcoin varlığı sattı. Dokuz dakika önce, rapor sırasında, cüzdanları bir OTC varlık adresine 143,89 milyon dolar değerinde büyük bir 2.500 Bitcoin gönderdi.

Eşzamanlı olarak, yetkililer yaklaşık 707 BTC jetonunu anonim bir adrese, piyasa yapıcı Cumberland’a ve ABD borsası Kraken’e aktardı. Bu, Bitstamp’tan en son geri alım işleminden bu yana tasfiye için 184 milyon dolar değerinde toplam 3.207 Bitcoin’i temsil ediyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.