a

Almanya Bir Kripto Borsasına Daha Kripto Ticaret Lisansı Verdi!

coinnet
coinnet

Avusturya merkezli bir kripto para borsası olan Bitpanda, Almanya’daki bir finansal düzenleyiciden kripto ticaret ve saklama lisansı aldı.

Almanya’nın BaFin olarak bilinen Federal Mali Denetim Otoritesinden alınan bu lisansla, şirketin yerel birimi Bitpanda Asset Management GmbH artık Avrupa ülkesindeki müşterilere saklama ve mülkiyet ticareti hizmetleri sunabilir.

Yayınlanan bir açıklamaya göre; “Bitpanda bir sipariş defteri tutabilecek, kripto varlıkları için hizmetleri doğrudan pazarlayabilecek ve Alman müşterilerin çok çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapmaları için güvenli ve düzenlenmiş bir ortam sağlayacak” denildi.

FTX’in iflas başvurusundan bu yana, birkaç düzenleyici, bölgelerindeki kripto ekosistemi için sağlam ve etkili bir düzenleyici çerçeve tasarlama konusunda daha dikkatli hale geldi.

Alman lisansından önce Bitpanda, Avrupa genelinde ve içinde zaten birkaç lisans almıştı. Kripto borsasının lisans sahibi olduğu bölgelerden bazıları; Fransa, İtalya, ispanya, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti ve İsveç’tir.

Avrupalı Düzenleyiciler Kripto Ticaret Lisansı için MiCA Çerçevesini Öngörüyor

Bitpanda, müşterilerin mevduatlarını yanlış kullanan şu anda iflas etmiş FTX’in aksine; çeşitli yargı bölgelerinden birden fazla lisans almanın, borsanın müşterilerin fonlarını şirketin varlıklarından ayırmasına yardımcı olacağına inanıyor.

İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Bitpanda’nın Kurucu Ortağı Eric Demuth, “Bu, düzenlenmek anlamına geliyor. Ayrıca müşteri ve şirket varlıklarının sıkı bir şekilde ayrılması anlamına geliyor, ki bu ne yazık ki bugünlerde her yerde durum böyle değil” dedi.

Sonunda bu, borsaya kullanıcıların mevduatları açısından daha iyi güvenlik sağlayacaktır. Özellikle kripto ticareti ve saklama lisansı birkaç aydır işlem görüyor. Ancak FTX’in karşılaştığı likidite krizinden sonra nihayet onaylandı.

Almanya aynı zamanda, kripto para birimleri için küresel bir düzenleyici standart olan Kripto Varlıklarında Piyasaları (MiCA) başlatmak için ciddiyetle çalışan Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir.

FTX’in çöküşünden sonra, Avrupalı düzenleyiciler, Mica’nın gelecekte bu tür FTX olaylarını azaltabileceğini söyleyen düzenleyici çerçeveye acil bir ihtiyaç olduğunu fark ettiler.

Geçen ay Bitpanda, kripto ticaret araçlarını tanıtmak için Alman neobank N26 ile işbirliği yapmıştı.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.