a
coinnet

FTX Hacker’inin Yakalanmasına Bir Adım Daha Yaklaşıldı

coinnet
coinnet

FTX, tüm kripto alanını sarstığı için son zamanlarda manşetlerden düşmüyor. Bitcoin ve altcoinler, ortalama %10 ila %15 arasında büyük bir düşüşe tanık oldu. Ayrıca, varlıklar hacklendiğinde, ETH & DAI ile takas edildiğinde piyasalar, yeni dip seviyeleri işaret ederek yeni bir düşüşe tanık oldu. 

Bilgisayar korsanının kimliği hakkında pek çok spekülasyon ortalıkta dolaşırken hackerın, kalan fonları biriktirmeye çalışan ve bunu bir ‘hack’ olarak etiketleyen içeriden biri olabileceği düşünülüyor.  Bilgisayar korsanının gerçek kimliği daha uzun süre sır olarak kalmayabilir. 

Son tweetindeki ilk Web3 bilgi grafiği protokolü olan Oxscope, bilgisayar korsanının etkinliğini takip edebilen akıllı bir para adresine sahip olduğunu iddia ediyor. İlginç bir şekilde platform, hackerın kullandığı adresin Binance borsasına ait olduğunu onaylıyor. 

Platform, USDC’yi Binance’e aktaran şüpheli adresin etkinliğini açıkladı. Bu nedenle, Binance borsasının adresin KYC’sine sahip olabileceği ve dolayısıyla bilgisayar korsanının kimliğini ortaya çıkarabileceği varsayılabilir. 

Ayrıca, ETH karşılığında her zaman 10 milyon dolardan fazla UDSC token ödünç alan ve bunu borsaya yatıran bir adres bulduklarını da açıkladılar. Bu, bilgisayar korsanı ETH’yi boşaltmadan önce her seferinde olur ve Binance bunun farkında olmalıdır. 

Ancak Binance, yeni bulgular konusunda sessiz kalmaya devam ettiği için henüz tavrını netleştirmedi. Merkezi bir borsa olarak, platformun bilgisayar korsanının ayrıntılarına sahip olması ve bunları KYC ile kontrol etmesi gerekir. Bu nedenle borsanın söylentiler daha da kötüye gitmeden bunları netleştirmesi bekleniyor. 

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.