a
coinnet

Altcoinler Son Durum: SHIB, DOGE, ADA ve Daha Fazlası…

coinnet
coinnet

Zincir üzeri analitik firması Santiment tarafından yakın tarihli bir rapora paylaştı. Shiba Inu, Cardano, Dogecoin, Bitcoin, Ethereum ve XRP’den daha iyi performans gösterecek şekilde konumlandırıldı. Firmanın analizi, 30 günlük Piyasa Değeri-Gerçekleşen Değer (MVRV) metriklerine dayanarak bu altcoinler için olumlu bir görünüm ortaya koyuyor.

Bu gösterge, daha büyük muadillerine kıyasla SHIB, ADA ve DOGE için kısa vadeli bir ralli için daha yüksek bir potansiyel olduğunu göstermektedir.

Altcoinler: Shiba Inu, Cardano ve Dogecoin için Boğa Tahmini

Santiment’in son raporu, birkaç altcoin’in kısa vadede Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi büyük kripto para birimlerini aşma potansiyelini vurguluyor. Santiment, piyasa değerini bir kripto para biriminin gerçekleşen değeriyle karşılaştıran önemli bir metrik olan 30 günlük MVRV’yi analiz ederek, bir fiyat sıçraması olasılığını değerlendirir.

Santiment, raporunda daha düşük bir MVRV oranının yakın bir ralli olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdiğini söyledi. Santiment’in grafiğine göre, Shiba Inu (SHIB), analiz edilen büyük sermayeli kripto para birimleri arasında en düşük olan %-19,1’lik 30 günlük MVRV ile en umut verici görünümü gösteriyor.

Bu, SHIB için önemli bir yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak, Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) ayrıca sırasıyla %-12,6 ve -%16,7’lik 30 günlük MVRV değerleri ile güçlü yükseliş sinyalleri sergiliyor. Santiment şu noktayı vurguladı:

Bir kripto para biriminin 30 günlük MVRV ne kadar düşükse, kısa vadeli bir sıçrama görme olasılığımız o kadar yüksek olur.

Gönderi, SHIB, ADA ve DOGE için daha belirgin yükseliş sinyallerinin aksine, Bitcoin (BTC) için nispeten hafif yükseliş görünümünü %-4,0, Ethereum (ETH) %-%4,3 ve XRP %-3,5 ile vurguladı.

Başka bir deyişle, mevcut piyasa koşulları Shiba Inu, Cardano ve Dogecoin gibi altcoinler için bir ralliyi destekliyor gibi görünüyor. Bu altcoinler dayanıklılık gösterdi ve şimdi potansiyel kazançlar için daha düşük MVRV oranlarından yararlanacak şekilde konumlandırıldı.

Piyasa Dinamikleri Altcoin Rallisi’ni Destekliyor

Özellikle Shiba Inu, büyük sermayeler arasında en düşük MVRV ile öne çıkıyor ve önemli bir fiyat artışına hazır olabileceğini gösteriyor. Buna ek olarak, Shiba Inu yanma oranındaki son artış, piyasanın meme coin yönelik duyarlılığını da artırdı. Ayrıca, Crypto.com da yakın zamanda SHIB’i Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Visa kartları için bir finansman seçeneği olarak kabul etmeye başladı. Kriptonun artan şekilde benimsenmesini sergiledi.

Bununla birlikte, MVRV oranı, bir varlığın gerçekleşen değerine göre aşırı değerli mi? Yoksa düşük değerli mi olduğunun kritik bir göstergesi olarak hizmet eder. Oran önemli ölçüde negatif olduğunda, BTC veya altcoinlerin düşük değerde olduğunu ve fiyat artışına yol açabilecek bir satın alma fırsatı sağladığını gösteriyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.