CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Altın ve Bitcoin Karşılaştırması Normal mi?

altın, Altın ve Bitcoin Karşılaştırması Normal mi?

Bitcoin ve Altın arasındaki karşılaştırma, Bitcoin’in kendisi kadar ana akımdır. Ancak bunun normal olmadığını iddia edenler var.

İki varlık birbirinden tamamen ayrı olmasına karşın, her ikisinde de ilgilenen ve aktif yatırımcılar grubu neredeyse aynıdır ve bir örtüşme söz konusudur. Aslında Twitter’daki topluluk yaklaşık üç senedir bu varlık hakkında görüş bildirmeyi sürdürüyorlar.

Altın ve BTC Karşılaştırması

Rosenberg Research & Associates Inc.şirketinde baş Ekonomist ve stratejist David Rosenberg, bu analistlerden biri. Rosenberg’e göre kimse altının sıfır değerine ulaşma riskinden bahsetmiyor. Çünkü bu mümkün değil.

Bununla birlikte Bitcoin’in sıfıra inme tehlikesini 2013 yılı itibariyle çoktan aşmış olabiliriz. Her Bitcoin yarıya indiğinde, fiyat daha da yükseldi ve fiyat grafiklerinde sadece fiyat artışı ve dikey büyüme var. Bu, fiyatın önceki döngülerden önceki yarı yarıya düşmemesinin sebebidir.

Ardışık piyasa döngülerindeki fiyat eğilimleri, fiyat artışı için yeterli kanıt olabilir. Ancak, Rosenberg’in önerdiği şeyin aksine, Bitcoin ve Altın karşılaştırması tamamen saçma olmayabilir. Karşılaştırma, iki varlık arasında çizilen ayrıştırma ve tonlarca paralelliğe rağmen var ve inkar edilemez. Saçma değil, karşılaştırmalar hedefler gibidir. Bitcoin daha mainstream bir şey.

Bu karşılaştırmalar, fiyatlarda bir benzerlik olmasını gerektirmez. Peki, bu anlatıları piyasa döngüsünün farklı aşamalarında takip eden bir perakende tüccarı için değer artışı nedir? Medya tarafından popüler hale getirilen 70’lerin Altın Fraktali benzer bir şey ve Bitcoin’in fiyat Rallisi için ideal veya hedef olarak alınabilir.

Artan istikrar ve benimseme, bu tür karşılaştırmaların anahtarı niteliğinde. HODLing gold, hisse senetlerine ve gayrimenkullere kıyasla bir dereceye kadar nispeten yüksek getiri sağladı ve Bitcoin’in riske göre düzeltilmiş getirileri diğer ana varlıklardan daha iyi. Risk ayarlı NVT diğer varlıklardan daha yüksek olduğu sürece, Bitcoin sıfıra veya sıfıra yakın bir yere gitmiyor.

Bununla birlikte, kurumlar parçalar halinde satmaya ve çıkmaya başladıysa, bu endişe verici olurdu, ancak şu anda en azından grafiklerde gerçekleşmiyor. Hem spot hem de türev borsalarda mevcut fiyat çizelgelerine ve ticaret hacimlerine bakıldığında, bu olası bir alternatif gibi görünüyor. Bu iki varlık arasındaki karşılaştırmalar, Bitcoin’in olgunluğuna ve dördüncü yarıya kadar devam edebilir.

Kaynak: AMBCrypto

Benzer Yazılar

Parasal Genişleme, Zor Para Argümanı ve Bitcoin

Doğan Şahin

Kripto Paraları Kapsayan Ayı Piyasası Bitti Mi?

Doğan Şahin

Ripple: 28 Yeni Anlaşma Yaptık

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku