a

Analist Bu Metriğin Ethereum İçin Yükseliş Sinyali Verdiğini Söyledi!

coinnet
coinnet

Bitcoin ile birlikte altcoinler de hareketlenirken en büyük altcoin olan Ethereum 1.670 dolara kadar yükseldi. Yatırımcılar bu yükselişin devam edip etmeyeceğini merak ederken CryptoQuant analisti yatırımcıları memnun edecek bir analizle karşımıza çıktı.

Buna göre CryptoQuant analisti son analizinde ‘Alış Satış Oranı’ metriğine göre Ethereum boğalarının piyasanın kontrolünü ele geçiriyor olabileceğini söyledi. CryptoQuant’ın ‘Alış Satış Oranı’ metriği, alıcıların mı yoksa satıcıların mı emirlerini daha agresif bir şekilde yerine getirdiğini değerlendirmek için bir gösterge görevi görüyor.

Ethereum Yükseliş Metriği

Metrikteki pozitif değerler genellikle yükseliş eğilimine işaret ederken, negatif değerler düşüş göstergesi olarak kabul ediliyor. Bu noktada ‘Buying Ask Ratio’ metriği ile Ethereum ‘un 30 günlük basit hareketli ortalamasının birleşiminin Ethereum fiyatında takip edilmesi gereken önemli bir araç haline geldiğini belirten analist, bu metriğin nötr-0 çizgisine yaklaşarak aniden yükseldiğini ifade etti. Zira bu metrik son birkaç aydır sürekli negatif bölgede seyrediyordu.

“Ethereum ‘daki ‘Alıcı Sorma Oranı’ metriğindeki pozitif değerler genellikle yükseliş eğilimiyle ilişkilendirilirken, negatif değerler düşüş eğiliminin göstergeleri olarak görülüyor. Ethereum fiyatı geçtiğimiz haftalarda düşüş trendine girdi ve 2.000 $ direnç seviyesi yakınlarında birden fazla ret ile karşılaştı. Bu noktada, bu metrik son birkaç aydır sürekli olarak negatif bölgede yer almaktadır.”

Ancak bu metrik önemli bir değişim yaşayarak aniden yükseldi ve değerini nötr 0 çizgisine yaklaştırdı. Bu artış, piyasa katılımcıları arasında potansiyel bir duyarlılık değişikliğine işaret ediyor ki bu da bir yükseliş sinyali.

CryptoQuant analisti geçtiğimiz günlerde, bu metriğin yükseliş eğilimini sürdürmesi ve pozitif bölgeye girmesi halinde, Ethereum ‘da yeni bir yükseliş evresinin başlangıcını müjdeleyebileceğini söyledi:

“Böyle bir senaryoda, Ethereum fiyatı bir yükseliş trendi yaşayabilir ve potansiyel olarak daha yüksek direnç seviyelerini hedefleyebilir.”

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.