a

Analiste Göre Bitcoin Fiyatı Büyük Yükselişe Hazırlanıyor

coinnet
coinnet

Glassnode’un baş zincir analisti olan _Checkmate bu sabah yayınladığı bir tweette Bitcoin (BTC) için satış tarafı risk oranının tüm zamanların en düşük seviyelerine yaklaştığını paylaştı. Gönderide bunun yatırımcıların mevcut fiyat aralığında hem kârda hem de zararda olan coinleri harcama konusunda isteksiz olduklarını gösterdiğini ekledi.

Analist bu oranın genellikle satıcılar her iki tarafta da tükendiğinde tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaştığını ve bunun da yakın gelecekte büyük hamlelerin gerçekleşebileceğini gösterdiğini sözlerine ekledi. CoinMarketCap’e göre son 24 saat içerisinde piyasa değeri %2,04 düşerek toplamda 1,12 trilyon $’a gerileyen kripto piyasası için bu çok ihtiyaç duyulan kısa vadeli bir yükseliş işareti olabilir.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin açısından bakıldığında lider kriptonun fiyatı son gün %2,36’lık bir kayıp yaşadıktan sonra basın saatine göre 26.750,13 $ seviyesindeydi. Bu son olumsuz performans haftalık fiyat performansını da kırmızıya çevirdi. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı son 7 günde %0,77 düştü.

Günün en yüksek seviyesi olan 27.386,99 $’a ulaştıktan sonra Bitcoin fiyatı kısa bir süre önce 27 bin $ seviyesinin altına inerek 24 saatin en düşük seviyesi olan 26.694,43 $’ı gördü. Piyasa lideri fiyatı günlük en düşük seviyesine tehlikeli şekilde yakın işlem gördüğü için henüz çıkmamıştı.

Bitcoin ‘in günlük grafiğindeki teknik göstergeler 9 günlük EMA çizgisinin 20 günlük EMA çizgisinin altında işlem görmesi ve günlük RSI çizgisinin günlük RSI SMA çizgisinin altında düşüş eğilimi göstermesinden dolayı basın zamanında düşüş eğilimindeydi. Günlük RSI çizgisi önümüzdeki 48 saat içerisinde günlük RSI SMA çizgisinin altından geçerse Bitcoin fiyatı ilerleyen günlerde 25.450 $’a düşebilir.

Öte yandan günlük RSI çizgisinin önümüzdeki 48 saat boyunca günlük RSI SMA çizgisinin üzerinde kalması, Bitcoin fiyatının 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgilerinin üzerine çıkmaya çalıştığını görecektir. Bu durum gerçekleştiği takdirde Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içerisinde 28.200 $’a tırmanacaktır.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.