a

Anchor Token kötüleşen UST ve Luna krizinin ortasında% 70 düştü

Anchor Token kötüleşen UST ve Luna krizinin ortasında% 70 düştü. Anchor(ANC) bir günde% 70 düşüşle 0.85 $ ‘dan 0.27 $’ a geriledi. Anchor’un tükenmekte olan mevduatları ve ust’ye olan güven kaybı, token satışına neden olmuş olabilir.

Anchor Protokolünün Anchor (ANC) adlı tokeni, protokoldeki toplam mevduatların keskin bir şekilde düşmesi ve TerraUSD (UST) stablecoin’in dolar mandalını karşılayamaması nedeniyle son günde% 70’in üzerinde değer kaybetti.

Anchor’un yerel jetonu, CoinGecko başına 0.85 $ ‘dan 0.20 $’ a düştü. Analistler, Ust’nin ABD dolarından devam eden fiyat ayrılığının, Anchor (ANC) tokeninin büyük bir satışına katkıda bulunmuş olabileceğini, çünkü Anchor’un operasyonları için ust’ye bağlı olduğunu söylüyor. Algoritmik stablecoin şu anda yaklaşık $ 0.30 seviyesinde işlem görüyor — sözde dolar değerinden yaklaşık% 70 sapma.

Block Research’ün araştırma direktörü Eden Au, ”ANC fiyatı, UST ve bir bütün olarak Terra ekosistemine olan güven kaybından dolayı, UST de-pegging’in bir sonucu olarak düştü” dedi.

Anchor Token de Nasibini Aldı

Anchor, UST mevduat sahiplerine verim rezervleri yoluyla% 20’ye varan bir getiri ödeyen Terra ağında bir borç verme protokolüdür. Protokol, Anchor’un borç verme ve borçlanma faaliyetlerini finanse etmek için yeni ANC belirteçleri oluşturur.

UST dolar mandalını çevreleyen kriz, kullanıcıların Çapadan büyük para çekmelerine neden oldu. Bu kullanıcılar muhtemelen UST mevduatlarını geri çekmek için acele ettiler, böylece artık uçucu stablecoin’e maruz kalamazlardı.

Au, ”UST yatırımcıları UST jetonlarını geri çekmek ve boşaltmak için acele ettikleri için UST de-pegging nedeniyle Çapadan kitlesel bir göç yaşandı” diye ekledi.

UST, amiral gemisi Anchor’un Earn ürünündeki mevduatların çoğunluğunu oluşturduğundan, yatırılan varlıkların değeri Anchor geçen Cuma gününden bu yana önemli ölçüde düştü ve 14 milyar UST seviyesinden şimdi 3.7 milyar UST seviyesine yükseldi. Bu kısmen hem para çekme hem de UST fiyatındaki düşüşten kaynaklanıyor.

ANC, Terra’nın mandalını korumada kullanılan ana varlığı olan LUNA ile benzer bir kaderden muzdaripti. Bugün% 93 düşüşle 30 dolardan 2 dolara geriledi.

Telegram kanalımıza katılarak haberlerimziden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.