a
coinnet

ARB Teknik Analiz: TVL Yükselişinde Fiyat Nereye Gidecek?

coinnet
coinnet

ARB teknik analiz; geçen haftadan bu yana 67.000 doların üzerinde seyren Bitcoin fiyatı daha geniş bir piyasa konsolidasyonuna yol açtı. Büyük altcoinler Bitcoin ile birlikte hareket etti. Arbitrum, fiyat davranışlarında ise, belirsizlik göstermektedir.

Kripto para fiyatı, günlük grafikte 1,26$ ve 1,12$ yatay seviyeleri arasında alternatif yeşil ve kırmızı mumlar geliştiriyor. Alıcılardan veya satıcılardan gelen bu işlemler, ARB fiyatında uzun bir yana doğru eğilime yol açacak mı?

ARB Teknik Analiz

Daha geniş piyasa toparlanmasının ortasında, Arbitrum 0,923 $ seviyesinde yerel bir dip geliştirdi. Bu destekten elde edilen potansiyel ile bir geri dönüş gerçekleşti. ARB teknik analiz; 1,275 $’lık genel dirence meydan okumak için altcoin değeri %38 arttı.

ARB fiyatında devam eden ralli, muhtemelen Arbitrum’un One ve Nova ağlarında 1 milyardan fazla işlemi işlemenin son kilometre taşı tarafından vurgulanan ağ faaliyetindeki önemli büyümeden kaynaklanmaktadır.

Ek olarak, on-chain analitik toplayıcısı DeFiLlama’dan elde edilen veriler, Arbitrum’daki Toplam Kilitli Değer’in (TVL) Mayıs ayının başında 2,34 milyar dolardan 3,093 milyar dolara yükseldi. Bu da yaklaşık %32,2’lik önemli bir büyümeye işaret ettiğini ortaya koyuyor.

Ters H&S Modeli Büyük Dönüş İpuçları

TVL’deki bu artış, Arbitrum ağına artan güven ve yatırım anlamına gelir ve daha fazla kullanıcı ve sermaye çekmeye devam eden sağlam ve genişleyen bir ekosisteme işaret eder.

Günlük grafiğin bir analizi, ARB fiyatının ters baş ve omuz modeli adı verilen bir yükseliş tersine çevirme modeli geliştirdiğini gösteriyor. Grafik kurulumu doğruysa, şu anda 1,18 dolardan işlem gören Arbitrum 1,275 dolarlık genel direnci kırabilir.

ARB teknik analiz; bu potansiyel kırılma, satın alma ivmesini hızlandıracak ve daha yüksek hedefler için varlığı 1,6 dolar, ardından 1,74 dolar olarak belirleyecek.

Teknik Gösterge

Üstel Hareketli Ortalama: 20 günlük EMA’dan yakın zamanda yapılan bir kırılma, alıcılara daha yüksek ralliye liderlik etmek için dinamik destek sunabilir.

Göreceli Güç Endeksi: %55’in üzerindeki günlük RSI eğimi, piyasa katılımcıları arasında yükselişe güçlü bir duygu yansıtıyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.