a
coinnet

Bitcoin Hashrate Oranı Tekrardan Rekor Kırdı, Halving Öncesi Seviyeler

coinnet
coinnet

Bitcoin hashrate oranı, dördüncü ödül yarılanma olayından hemen önce görülen tarihi zirvelere geri çıktı. Yedi günlük basit hareketli ortalamaya göre, ağın hash oranı bu hafta saniyede 657 exahash (EH/s) rekoruna ulaştı.

Bitcoin Hashrate, Eşi Görülmemiş 657 EH/s’ye Ulaştı

Halving sonrası önemli bir düşüşün ardından, hash oranının çoğu Bitcoin ağına geri döndü. 8 Mayıs’ta, yedi günlük basit hareketli ortalama (SMA), ağın 582 EH/s’ye düştüğünü göstermişti.

Mayıs ayının son haftasında, 25 Mayıs 2024’te, Bitcoin hashrate oranı 657 EH/s’lik tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) tırmandı. Şu anda, yedi günlük SMA, hashrate’i 652 EH/s’de gösteriyor. Hashrate’in saniyede 1 petahash (PH/s) günlük beklenen değerini temsil eden hashprice, petahash başına 53 doların biraz üzerine çıktı.

Mayıs ayı başında petahash başına 45 doların altındaki hash fiyatından kayda değer bir gelişmedir. Son 28 günde, dalgalanmalara rağmen, hash fiyatı Mayıs ayında %20,45 arttı. Ek olarak, daha uçucu üç günlük SMA, 691 EH/s’lik bir ATH’de hashrate zirvesini gördü.

Bitcoin hashrate ve hashprice’taki son toparlanma, artan madencilik faaliyetini ve paydaş güvenini yansıtıyor. Bu da ağın gücünü ve büyüme potansiyelinin altını çiziyor. Hashrate yeni zirvelere ulaştıkça, dalgalanan pazar dinamikleri arasında BTC’nin geleceği için olumlu bir görünüme işaret ediyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.