a
coinnet

Mt. Gox, 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Satışını Reddetti

coinnet
coinnet

Kripto topluluğu içinde yaygın spekülasyonlar yaratan önemli bir hareketle, Mt. Gox satış yapacak düşünüldü. Borsa, yaklaşık 10 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash’in (BCH) herhangi bir satışını şiddetle reddetti. Şirketin reddetmesi borsaya bağlı cüzdanlardan büyük bir fon transferi olduğunu gösteren raporlara yanıt olarak geldi.

Mt. Gox, Bitcoin Satış İddialarını Reddetti

2014’teki çöküşünden önce dünyanın en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox, atanan Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti Nobuaki Kobayashi tarafından denetlenen uzun bir rehabilitasyon sürecinin merkezinde yer aldı. 28 Mayıs 2024 tarihli bir mektupta, iflas eden borsa artan endişeleri ele alındı. Yapılan açıklamada;

Rehidasyon Planı kapsamında, Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti, kripto para birimi rehabilitasyon iddialarının kripto para biriminin tahsis edildiği kısmı için geri ödeme yapmaya hazırlanıyor.

Dahası, rehabilitasyon mütevelli heyeti, bu varlıkların yönetimini çevreleyen artan endişeyi kabul etti. Belgede, “Son zamanlarda, Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti, bitcoin ve Bitcoin Cash yönetme durumu hakkında sorular/derin endişeler aldı” mesajı çıktı.

10 Milyar Doların Üzerinde BTC ve BCH Satış Raporları

Mt. Gox’tan gelen inkarlar, Arkham Intelligence ve Wu Blockchain’in Bitcoin ve Bitcoin Cash’in önemli hareketlerini ortaya çıkaran raporlarına yanıt olarak geldi. Arkham Intelligence’a göre, son yedi saat içinde 72 farklı Mt. Gox bağlantılı cüzdan şaşırtıcı bir şekilde 141.686 BTC transfer etti.

İşlemler, her biri yaklaşık 2.000 BTC’lik gruplar halinde, 1Jbez olarak tanımlanan yeni oluşturulan bir cüzdana yapıldı. Dahası, ilk küçük işlemini 20 Mayıs 2024’te alan bu cüzdan, şu anda yaklaşık 9,36 milyar dolar değerinde atfedilen Mt. Gox BTC’nin yaklaşık yarısını elinde tutuyor.

Arkham Intelligence, 1Jbez’in BTC’yi dağıtmaya başladığını duyurdu. Ayrıca, 1LsC ve 18YB cüzdanlarına daha küçük transferlerin yanı sıra başka bir yeni cüzdana (1522w) 4.000 BTC (271.8 milyon $) gönderdiğini belirtti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.