a
coinnet
coinnet
coinnet

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ın Strike Dr. Albert Metz’in ek uzman raporuna yönelik hareketine muhalefetini sundu. Ancak Komisyon, bu yanıtın sunulması için iki günlük bir uzatma talebinde bulundu. SEC, davalının talebinin reddedilmesi için üç ana neden gösterdi. Ripple, yanıtını 24 Mart’a kadar sunacak.

SEC 3 ana nedene dikkat çekiyor

  • Muhalefetteki SEC, Ripple’ın Dr. Metz’in bu konudaki uzman görüşlerini dışlamaya çalıştığını söyledi. Önerge usulü göz ardı ettiğinden buna Yargıç Torres tarafından karar verilmelidir.
  • Komisyon, Ripple’ın bu davada haksız bir avantaj sağlamaya çalıştığını iddia etti. Ajans, bilirkişi tanıklığının gerçeği yargılayan için kritik olacağını iddia ediyor.
  • SEC, Rapor FED kapsamında uygun bir yaptırım olmadığı için sanıkların gerçek bir önyargı gösteremeyeceklerini belirtti.

Ancak ajans, Önergeyi çözmek için bu Mahkemenin bu noktaları dikkate alması gerektiğini de ekledi.

(1) Bir tarafın ifşa şartına uymadığına ilişkin açıklaması.
(2) Yasaklanmış tanıkların ifadesinin önemi.
(3) Karşı tarafın yeni tanıklığı karşılamaya hazırlanmak zorunda kalması nedeniyle uğradığı önyargı.
(4) Devam etme olasılığı.

Avukat James K. Filan, SEC’in yanıtının kötü yazıldığını ve Ripple’ı prosedür konusunda yanlış bir şekilde suçladığını belirtti.

Avukat Jeremy Hogan, SEC’in ikinci bir çürütme raporu sunduğunu, ancak mahkemenin yalnızca bir tanesinin kaydedilmesine izin verdiğini kaydetti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.