a
coinnet

Güney Kore Kripto Borsaları, Rus IP Adreslerini Engelliyor

coinnet
coinnet

Güney Kore’deki büyük kripto para borsaları, Ukrayna’yı işgali nedeniyle Moskova’ya karşı küresel yaptırımlara katılmak amacıyla Rusya’dan gelen IP adreslerini engelledi.

Ülkenin işlem bazında en büyük kripto para borsası olan Upbit, Perşembe günü Rus IP adreslerinden gelen para çekme taleplerinin reddedilebileceğini duyurdu.

Upbit, küresel kara para aklamayla mücadele kuruluşuna atıfta bulunarak, “Finansal Eylem Görev Gücü yönergelerine uygun olarak, kara para aklama riski yüksek ülkelerdeki kullanıcıların aboneliklerini engelledik” dedi.

Borsa, Rusya ile ilgili işlemler olduğu tespit edilirse geri çekilme taleplerini geri çevirebileceğini söyledi.

Başka bir kripto para borsası olan Gopax, Çarşamba günü Rus kullanıcılar tarafından kayıtlı yaklaşık 20 hesabı dondurdu. Rusya’dan gelen IP adreslerini yasakladı.

Bithumb ve Korbit de Perşembe günü Rus IP adreslerinden erişimi engelledi.

Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri, ihracat kontrolleri ve Moskova’yı SWIFT uluslararası ödeme ağından çıkarmak da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı yaptırımları yoğunlaştırdı.

SWIFT ile ilgili önlemin Rusya’yı uluslararası finansal sistemden daha da izole etmesi amaçlanıyor. Bu yüzden Rusya’nın ABD yaptırımlarının etkisini azaltmak için dijital parayı kullanabileceğine dair endişeler arttı.

Twitter hesabımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.