a
NFT

Aurora ve Aurora+`ta Önemli Güncellemeler Neler?

coinnet
coinnet

Bu hafta Aurora ve NEAR için hareketli bir hafta oldu. NEARCON 2022’ye katılım, CEO’ların Aurora ağında gelen ve halihazırda yayında olan bir dizi yeni özelliği duyurması gerçekten heyecan verici bir durum. Haftalık Alpha Leaks canlı akışında tarihsel olarak yeni gelişmeleri duyururken, bu hafta Aurora ekibi için çok heyecanlı geçti. Bu nedenle Aurora+’nın bir sonraki yenilemesini ve Aurora ağındaki bir dizi önemli gelişmeyi duyurması bekleniyor.

Aurora+ Güncellemeleri

Yavaş yavaş başlayarak, şimdi tüm Aurora ekosistemine tam erişim, daha net stake etme arayüzü ve ayrıca aşağıdakiler gibi bir dizi yeni özellik sunan Aurora+ gösterge panelinin yenilendi duyuruldu. İsterseniz inceleyelim:

Aurora+ Takaslar

Aurora+ Swapları artık yayında ve Aurora+ üzerinden erişilebilir. Bu da Aurora ağında kolayca takas yapılmasına veya takastan önce doğrudan Ethereum ve NEAR’dan köprü oluşturulmasına olanak tanır. Anında bir kripto değişimi ve Aurora’da coin takası için en kolay yer denebilir.

Aurora+ Fiat Lansmanı

Fiat ağ geçidi artık yayında ve herhangi bir VISA veya Mastercard ile doğrudan yeni Aurora+ gösterge paneli Aurora+ hesabını fiat ile kolay ve güvenli bir şekilde doldurulmasına olanak tanıyor.

Aurora+ Tavsiye Programı

Aurora+’nın faydaları ve kullanıcı deneyimi hakkında farkındalığı artırmaya yardımcı olmak için Aurora+ Tavsiye Programını duyuruldu. Her Aurora+ hesap sahibi artık Aurora+ Kontrol Panelinde başkalarıyla paylaşılabilecek bir yönlendirme bağlantısı bulacaktır. 100 AURORA stake eden önerilen her bir kişi için, ikisine de 10 AURORA ödül verilmekte. Biraz daha detaylandıralım.

NEAR ve Aurora Ağındaki Önemli Gelişmeler Neler?

Rainbow Bridge NEAR yerel belirteç konektörü

Rainbow Bridge NEAR yerel token bağlayıcısı artık yayında. NEAR ve Ethereum arasında uyumluluk ve bağlantıda yeni bir çağın duyurusunu yapıyor. Bu lansmanla, kullanıcılar artık herhangi bir NEAR-native token’ı Ethereum ağına bağlayabilecekler.

Engine 2.7.0 ve Aurora Çapraz Sözleşme çağrıları

Birkaç gün önce Aurora Engine 2.7.0’ın duyurulmasıyla birlikte, NEAR ile birlikte çalışabilirlik, JS ile birlikte çalışabilirlik, Octopus Network, Calimero ve herhangi bir şeyle birlikte çalışabilirlik gibi birçok yeni yetenek sunan Aurora üzerinde sözleşmeler arası çağrıların başlatıldığı duyuruldu. Son kullanıcı için bu, nihayetinde herhangi bir NEAR dApp ile doğrudan Aurora içinden etkileşime girme yeteneği anlamına gelir.

Aurora MEV

Aurora MEV programı temelde herkese açık, değer elde etmek için birden fazla fırsata izin veren, ağı daha güvenli hale getiren ve ağ sorunlarından kaynaklanan başarısız işlemlere karşı koruma sağlayan, yönetilen bir mempool benzeri ortamın değerini tanır. Mevcut kurulum, ağa spam gönderen botlar ve düşük ağ ücretleri ile birlikte, birçok çıkarılabilir değer fırsatının işlemler olarak başarısız olduğu bir ortam yaratır.

Yönetilen bir MEV NEAR akışı artık üretim sonrası istenmeyen postaları azaltacak ve aynı zamanda Sybil saldırıları için teşvikleri azaltacaktır. Ayrıca, şimdi sipariş akışı ödemesi için açık ve rekabetçi bir pazar oluşturmaktan ve ekosistemin kendi içindeki değeri korumaya yönelik adımlar atmaktan Aurora ve NEAR ekibi mutluluk duyuyor. Pazarda yükselişe doğru ilerledikçe katlanarak büyüyen değerlere şahit olabiliriz.

NEAR WASM’de sağlamlık çapraz derlemesi

Sözleşmeler arası aramalarda olduğu gibi, Aurora motorunun yeni versiyonu da Aurora ağının evriminde bir sonraki yeni adımı getiriyor. Yol haritasının en büyük önceliği her zaman yüksek performanslı bir EVM olduğu belirtildi. Bu yol haritasına yönelik çalışmak istendiği anlamına geliyor. Ama EVM bayt kodu yerine WebAssembly’de (AOT) önceden derlenmesi gerekiyor.

Ancak, Aurora’nın artık önceden derlenmiş WASM kodunu depolayabildiğini ve esasen Solidity ile doğrudan NEAR’da oluşturmanıza izin verdiği duyuruldu. Bunun oldukça büyük olduğunu düşünülüyor. Çünkü tartışmasız en popüler blockchain geliştirme dillerinden biri olan Solidity’e NEAR destek veriyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.