CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Avax’ta neler oluyor?

avax, Avax’ta neler oluyor?

Avax 10 Şubat tarihinde en yüksek parasal değerini görerek 59.94$ seviyesinde ath’sini gerçekleştirdi. Bu yükseliş trendi kripto parayı bir anda daha popüler hale getirerek herkesin yakından takip ettiği bir proje yaptı.

Piyasalarda avax’ın yükselmeye devam edeceği 100$ seviyelerinin kısa zamanda görüleceği konuşulurken aniden projenin ağ sisteminde yaşanan problem trendi tersine çevirdi. Belli bir süre kripto para yatırımcıları işlem yapamazken ağda durma noktasına geldi.

Tabi yaşanan bu olumsuz gelişmeler fiyata da yansıdı ve kripto para hızla değer kaybetti.Şu an 35$ seviyelerinde işlem gören avax’ın en çok işlem gördüğü borsa olan binance üzerinde varlık çekimleri halen kapalı durumda ama alış-satış işlemleri devam ediyor.

Proje geliştiricilerine göre yaşanan ağ problemi yoğun piyasa ilgisi sebebiyle gerçekleşti. Proje ekibi problem sırasında hiçbir fon kaybının gerçekleşmediğini açıkladılar.

avax, Avax’ta neler oluyor?

Avax projesi nedir?

Prof Dr. Emin  Gür Sirer’in kurucusu olduğu Ava Labs tarafından geliştirilen asıl adı Avalanche olan proje merkeziyetsiz finansal varlıklar ve finans uygulamaları sunmak amacıyla geliştirildi.

Ethereum ağı üzerinde yaklaşık  6 dakikada sonuçlandırılan işlemler avax üzerinden 3 saniyede yapılabiliyor. Ayrıca Ava Labs enerji verimliliği konusunda da iddialı bir proje.

Avax tabanlı oluşturulan uniswap benzeri bir platform olan Pangolin ismi verilen merkeziyetsiz borsa ethereum’un yüksek ücretlerine karşılık daha uygun ücretlerle işlem imkanı tanıyor.

Benzer Yazılar

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Kısa Süreliğine 6.700 Doları Aştı

Doğan Şahin

Kripto Para Birimlerine Genel Bakış: 13 Şubat 2021

Hilal DERİN

Michael Arrington SEC ve Ripple Davası Hakkında Konuştu

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku