a

Ayı Sezonunda, Bu 10 Altcoin Düşüşlere Meydan Okudu!

Bildiğiniz üzere birçok düşüşün olduğu, iflasların bulunduğu ve dolandırıcılık iddialarını barındıran bir ayı sezonunun içindeyiz. Bu olaylara rağmen yükselmeye devam eden on adet altcoin ve oranlarını sizler için derledik. İsterseniz bakalım.

Mayıs 2021 boğa sezonundaki yükselişin ardından kripto para piyasası nerdeyse tüm dünyayı etkisi altına aldı. Hatta bunun ardından metaverse ve NFT gibi blockchain teknolojileri de popülerleşmeye başladı. Devletler bu teknolojiler için çeşitli oluşumlar düzenledi ve hatta El Salvador ülke içinde Bitcoin ile ödeme sistemi geliştirdiler. Tabi bunların ardından Terra krizi ortaya çıktı ve ardından ayı sezonunun içine girdik.  Bunlar da kripto para piyasasına olan güveni azami ölçüde azalttı. Bu yaşanılanın aksine yatırımcıların odağında olan on adet altcoin vardı. Kayıpların aksine yatırımcıların bu denli yüzünü güldüren kripto paraları sizlerle paylaşmak istedik.

Bu 10 Altcoin Belki de Duyulmadı

Öncelikle bunlardan en dikkat çekenleri Optimism (OP), Filecoin (FIL) ve Ethereum Classic (ETC). Özellikle birçok Ethereum balinası cüzdanlarına Optimism aldı. Optimism bir ayda %168,94 oranında artış gösterdi. Gizliden gizliye yükselen Optimism ayrıca Ethereum L2 blockchainine sahip.

Filecoin`den bahsedecek olursak bir ayda tam %52,42 oranında artış gösterdi. Özellikle son zamanlarda Harvard Üniversitesi ile yaptığı Web3 güvenliği ortaklık projesini duyurduktan sonra yükselişi ve popüleritesi arttı.

Ethereum Classic birleştirme haberini duyurduktan sonra zaten hem Ethereum hem de Ethereum Classic istikrarlı olmasa da piyasa bakınca gayet iyi bir yükseliş oranına sahipti. Özellikle Ethereum Classic %132,34`lük bir artış gösterdi.

Bahsettiğimiz 10 altcoinden en çok yükselenler bu üçüydü. Diğerlerini de şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pancake Swap (CAKE) %20,96
  • Solana (SOL) %22,79
  • Shiba (SHIB) %17,87
  • Polygon (MATIC) %80,81
  • Terra Classic (LUNC) %20,89
  • Uma (UMA) %16,98
  • Harvest Finance (FARM) %20,89

Yatırımcıların odağında son bir ayda bu 10 altcoin vardı. Verilere baktığımızda ise diğer bilinen kripto paraların aksine güçlü bir yükseliş gösteren ve yatırımcılara kazanç sağlayan bu altcoin listesi kullanıcıları bir hayli sevindirdi. Bir nebze de olsa kripto para piyasasına olan güveni geri getirdi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.