a
coinnet

Ayılar Yeniden Aktif: BTC ve ETH Ani Düşüşle Destekleri Deldi

coinnet
coinnet

Bugün kripto fiyatları daha da aşağıya çekildi. Başta BTC ve ETH olmak üzere pazarın geneli düşüş eğiliminde kaldı. Bitcoin’in 65 bin dolardan kaydedilmesiyle düşüş hareketini genişletti. Aynı zamanda ETH geri çekilme belirtileri gösterdi. XRP sıçramış olsa da, altcoinler esas olarak düşen ivmeyi yansıtıyor.

Ayılar, BTC ve ETH varlıklarında oldukça aktif kaldı. Düşüşleri tetikleyen pek çok faktörün oluşması da dikkat çekti. Altcoinler Bitcoin dominance baskınlığı ile daha da çöktü.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), %1 daha düşerek ve 65.000 dolara yaklaşarak satış baskısı ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. BTC fiyatı haftalık grafikte %5 düşüşle 65.685 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 1,3 trilyon doların altına düştü. İlginç bir şekilde, günlük işlem hacmi 35,7 milyar doları aşarak %125 oranında arttı.

BTC ve ETH Düştü

Bitcoin grafiği, bugün soluk bir hareketi gösterdi. Geçen gün %1.39 düşüşle 65.374,98 dolara düştü. Kripto para birimi 24 saatlik dipleri ve en yüksekleri sırasıyla 64.597 dolar ve 67.252dolar olarak fiyatladı.

BTC ve ETH hareketleri benzer oldu. Ancak Ethereum biraz daha fazla düşüş gördü. ETH fiyatı son 24 saat içinde esas olarak kırmızıda işlem görerek %4.39 düşüşle 3.428.45$’a düştü. ETH’in 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 3.371,59 dolar ve 3.591,67 dolar.

Bitcoin Fiyatı 50-DMA’nın Altına Düştü

Bitcoin fiyatı, bir ayın en düşük seviyesine ve kriptodaki kısa vadeli düşüş trendini gösteren 50 günlük hareketli ortalamanın önemli bir destek seviyesine düştü.

ETF Çıkışları Fiyat Etki Etti

Bitcoin ETF çıkışları bu hafta da devam edecek gibi görünüyor. 17 Haziran Pazartesi günü, ABD’deki dokuz spot Bitcoin ETF’sinin tümü 208 milyon dolarlık çıkış kaydetti. LookonChain tarafından sağlanan verilere göre, Fidelity’nin FBTC’si 80 milyon doların üzerinde çıkış kaydederken, Grayscale’in GBTC’si 60 milyon doların üzerinde çıkış kaydetti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.