CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bakkt, 2 Milyar Dolar Değerinde Halka Açılacak

bakkt, Bakkt, 2 Milyar Dolar Değerinde Halka Açılacak

Bitcoin Vadeli İşlemler Platformu Bakkt, 2 milyar dolar değerinde halka açılmayı planladıklarını duyurdu.

Bakkt’in eski CEO’su resmi olarak Senato koltuğunu kaybetmiş olsa da, şirketin halka açılmasına izin verecek bir birleşme için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından sahip olunan ve işletilen Bitcoin vadeli işlemler platformu olan Bakkt’ın, Chicago merkezli VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşme sonrasında halka açılmayı planladığı bildiriliyor.

Bakkt Halka Açılacak mı?

Bloomberg’in haberine göre Bakkat, halka açılmaya hazırlanıyor. Bitcoin vadeli işlem platformunun zaten VPC Impact Acquisition Holdings ile görüşmelerde olduğu da ifade edildi.

Her iki tarafın gerçekten anlaşmaya devam etmesi durumunda, kaynaklar, birleşik kuruluşun 2 milyar doların üzerinde bir değere sahip olabileceğini tahmin ediyordu.

Dahası, raporun önümüzdeki hafta yapılabileceğini öne sürdüğü gibi, potansiyel anlaşma hemen yürürlüğe girebilir.

VPC, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlıdır. Cayman Adaları eyaletine dahil edilmiştir. Kayıt sayfasına göre, şirket “esas olarak boş çek işindedir.”

Firma, Eylül 2020’de ilk halka arzda 200 milyon dolar topladı. VPC CEO’su ve Başkanı John Martin, ekibin fintech sektöründe bir işi “belirlemek, ortak olmak ve büyümesine yardımcı olmak için bir değer yaratma stratejisi oluşturduğunu söyledi.”

Bakkt’ın potansiyel halka arzı, kripto para birimi ile ilgili başka bir şirketin benzer planları açıklamasından sadece birkaç hafta sonra geliyor. ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, Aralık ayında SEC’e S-1 Formunu doldurdu ve değerinin yaklaşık 30 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Şirketin Eski CEO’su Senato Koltuğunu Kaybetti

Bakkt geçici CEO’su David Clifton şirketin halka açılmasına öncülük edecek gibi görünüyor. Şirketin eski CEO’su ise büyük yaraalmış durumda.

Kelly Loeffler, Aralık 2019’da Senato koltuğuna oturmayı seçtikten sonra görevden ayrılıncaya kadar Bitcoin vadeli işlemler platformunda yönetici pozisyonunda yer aldı. Ancak, eyaletin Senatörü olduktan sadece bir yıl sonra görevden ayrılacak. APNews ilk olarak Demokrat Raphael Warnock’un iki Senato ikinci turdan birini kazandığını ve Georgia’nın ilk Afrikalı-Amerikalı senatörü olduğunu bildirdi.

Loeffler sadece bir yıldır görevde olmasına rağmen, başladıktan kısa bir süre sonra tartışmaları çekmeyi başardı. 24 Ocak 2020’de hisse senetlerinin önemli bir bölümünü sattığı için dahili ticarete dahil olduğu bildirildi. COVID-19 salgınının finansal piyasalar üzerindeki potansiyel sonuçlarını tartışan özel bir brifingin ardından hisselerini elden çıkardığı bildirildi. .

Benzer Yazılar

Binance Korea, Faaliyetlerini Durdurmaya Hazırlanıyor

Yavuz Cem AKYOL

Belçika Hükümeti Açık Arttırma İle Bitcoin Satacak!

Doğan Şahin

NEXO İle Tüm Para Birimleri Üzerinden “Para” Kazanın

Kasım ERTAŞ

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku