a

Bank of America, Bitcoin Vadeli İşlem Ticaretini Onayladı!

Amerika'nın en büyük bankası olan Bank of America, bazı müşterilerin Bitcoin vadeli işlemler piyasasında işlem yapmasına olanak tanıyacağını bildirdi. Bu bankanın Bitcoin ile ilgili herhangi bir hizmet sunması oldukça büyük bir önem içeriyor. Çünkü geçmiş dönemlerde kripto para piyasasına karşıt düşünenler tarafında yer alıyordu.

Amerika’nın en büyük bankası olan Bank of America, bazı müşterilerin Bitcoin vadeli işlemler piyasasında işlem yapmasına olanak tanıyacağını bildirdi. Bu bankanın Bitcoin ile ilgili herhangi bir hizmet sunması oldukça büyük bir önem içeriyor. Çünkü geçmiş dönemlerde kripto para piyasasına karşıt düşünenler tarafında yer alıyordu.

Bank of America tarafından sunulacak olan bu hizmeti tüm yatırım müşterileri rahatlıkla kullanamayacak. Bunun sebebi ise vadeli işlemler piyasasında gerekli olan marjı herkesin sağlayamayacak olması olarak belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda Amerika’nın en büyük bankası Bank of Amerika, Bitcoin hizmetleri için özel bir ekip kurduğunu açıklamıştı. Bu hizmetler için yatırımcılar da gün sayarken bugün vadeli işlemler için kapı açtığını belirtti. Ancak bu durum bankanın genel düşüncesi ile çatışıyor. Kripto para sektörüne karşı en sert eleştirileri yapan kesimden olan banka bu hamlesiyle birçok kişiyi şaşırttı. 2021 yılının başlarında Bitcoin için “çok değişken fiyatlı ve pratik değil” yorumu yapılmıştı. Bunun üzerine bir yatırım aracı olarak başarısız bir seçenek olduğunu anlatan bir makale bile yayımlandı. Daha önceki yıllara gidilecek olursa daha sert tepkilerini de görmek mümkün. Bank of America, önceki yıllarda müşterilerinin Bitcoin ile herhangi bir yatırım veya işlem yapmasını tamamen engellemişti.

Amerika’nın en büyük bankası tarafından gelen bu haberin ardından Bitcoin fiyatı 31.000 dolardan 32.000 dolara çıkış yaptı. Bank of America böyle bir düşünce değişimiyle kripto sektörünün ne kadar benimsendiği hakkında yatırımcılara umut verdi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.