a

Bankacılık Devi JPMorgan Analisti: Bitcoin Düşüşü Daha Bitmedi

Amerika bankacılık devlerinden biri olan JPMorgan’dan arka arkaya Bitcoin açıklamaları geliyor. Geçtiğimiz günlerde JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, yatırımcıları Bitcoin’e yatırım yapmaktan kaçınmaları üzerine uyarmıştı. Gün içerisinde açıklama yapan JPMorgan Stratejisti ve Bitcoin uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou Bitcoin düşüşünün sona ermediğini ifade etti. JPMorgan, daha önce büyük yatırımcıların Bitcoin’in 30 bin dolara gerilemesiyle Bitcoin satıp altın aldıklarını söylemişti.

Son on yılının en kötü aylarından birini geçiren Bitcoin üzerine açıklamalar devam ediyor. Düşüş üzerine konuşan JPMorgan analistleri değer kaybının devam edeceği sinyallerini verdi. ABD Kongresi’nde konuşan JPMorgan CEO’su Dimon, en büyük kripto para biriminin herhangi bir varlık tarafından desteklendiğinin altını çizdi. “Hiçbir varlık tarafından desteklenmeyen bir şeyin, benim fikrime göre, hiçbir değeri yoktur. Bireylere kişisel tavsiyem, bundan kaçınmalarıdır. Benim kişisel görüşüm, para veya altın gibi bir şey olmadığı yönünde.” sözlerine yer veren Dimon, alıcıları yatırım konusunda uyardı. Bu tehlikenin yalnızca kripto para birimleri için geçerli olduğunu belirten Dimon, blockchainler ve stablecoinleri ayrı tuttuğunu ifade etti. Kripto para ticareti için daha katı kurallar öneren CEO, kripto para birimine daha fazla dikkat edilmesi ve çevresinde yasal, düzenleyici bir çerçeve oluşturulması gerektiğini söyledi. Dimon, geçmişteki görüşlerinin değişmediğini ve yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmaktan kaçınmaları gerektiğini vurguladı.

Açıklamaların üzerine bir diğer görüş de JPMorgan Stratejisti ve Bitcoin uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou’ndan geldi. Panigirtzoglou, zayıflayan talebin süreceğini ve Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına düşeceğini belirtti. Dalgalanma oranına göre orta vadede 24-36 bin dolar arasında seyredeceğini söyleyen analist, 145 bin doların hala JPMorgan’ın BTC fiyatı için uzun vadeli “teorik hedefi” olduğunun altını çizdi.  Panigirtzoglou, kurumsal yatırımcıların 19 Mayıs’ta yaşanan düşüşün ardından, dip fiyattan alım yapmaya isteksiz olduğunu vurguladı. Analist bu düşüşün kurumsal akışın da düşmesi sebebiyle farklı olacağını düşünüyor. Nikolaos Panigirtzoglou’a göre, 60 bin dolar artık Bitcoin boğaları için “yap ya da öl” seviyesi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.