a

Binance Açılan SEC Davası Güney Kore’deki Gopax Anlaşmasını Durdurdu

coinnet
coinnet

FSC Gopax’ın 7 martta sunduğu yönetici değişikliği raporunu reddetti. Ayrıca menkul kıymetler yasası ihlalleri suçlamalarının ortasında satın alma taleplerini kabul etmenin çok zor olduğunu iddia etti. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ‘e karşı açtığı dava kripto borsasının Güney Kore’deki iş fırsatlarına zarar verebilir.

Güney Koreli gazetede yayınlanan bir rapor Güney Kore’nin mali gözlemcisi olan Finansal Hizmet Komitesi’nin (FSC) Binance ‘in yerel kripto ticaret platformu Gopax’ı satın almasını incelediğini öne sürüyor. Binance iki yıl aradan sonra Güney Kore kripto piyasasına yeniden girme niyetiyle Şubat ayında Gopax’ın çoğunluk hissesini satın almıştı.

FSC’nin son SEC davasını gerekçe göstererek Gopax’ın 7 Mart’ta sunduğu yönetici değişikliği raporunu askıya aldığı bildirildi. Raporda Binance Asya Pasifik CEO’su Leon Singh Poong da dahil olmak üzere üç Binance üyesinin Gopax’ın iç direktörleri olarak aday gösterilmesi ayrıntılı olarak anlatılıyordu.

FSC Gopax anlaşmasına ilişkin incelemesinde menkul kıymetler yasası ihlalleri iddiaları ve SEC’in Binance.US varlıklarını dondurmaya yönelik diğer talepleri göz önünde bulundurulduğunda bu noktada satın alma talebini kabul etmenin çok zor olduğunu iddia etti. FSC yöneticilerinden biri SEC davasına bakmanın önemli olduğunu söylerken şunları ekledi:

“Raporun dahili olarak incelendiğini söylemek ihtiyatlı olacaktır.”

Binance ‘in Gopax’ı Satın Alması

Binance ‘in Gopax’ı satın alması sadece kripto borsasının Güney Kore’ye yeniden girişiyle ilgili değil. Aynı zamanda sorunlu yerel kripto ticaret platformunun yeniden canlanmasıyla da ilgiliydi. Gopax FTX kripto borsasının çöküşü ve Genesis Global Capital’in iflasının ardından Kasım 2022’de merkezi olmayan finans (DeFi) hizmeti GoFi’den anapara ve faiz ödemelerinin çekilmesini durdurmuştu.

Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un Gopax’ın ikinci en büyük hissedarı ve GoFi ürününü sağlayan önemli bir iş ortağı olduğu bildirildi. Binance tarafından yapılan satın alma anlaşması GoFi için müşteri para çekme ve faiz ödemeleri için Gopax borsasına yeni sermaye aktarmayı vaat ediyordu.

Binance ‘e karşı açılan SEC davası kripto borsasını müşterilerin fonlarını birbirine karıştırmak ve çeşitli menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı. SEC borsaya ve CEO’su olan Changpeng Zhao’ya karşı 13 suçlamada bulunmuştu.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.