a

Binance ve Mastercard Ortaklığı, Seviyeyi Çok Üste Taşıyor!

Binance, kripto kartını Arjantin’de piyasaya sürüyor. 4 Ağustos’ta Binance, kredi kartı serisiyle tanınan çok uluslu finansal hizmetler şirketi olan Mastercard ile Arjantin’de ön ödemeli bir kripto para kartı başlatmak için ortaklığını kamuya duyurdu. Resmi açıklamaya göre Arjantin, önümüzdeki haftalarda yaygın olarak kullanıma sunulması beklenen Binance ön ödemeli kartına sahip olan ilk Latin Amerika ülkesi oldu.

Arjantin’deki kullanıcılar fatura satın alıp ödeyebilecek ve Mastercard’ın ödeme hizmetlerini kullanan 90 milyondan fazla trader, ödeme yapmak için kripto paralarını kullanabilecekler. Bu, Binance tarafından desteklenen ilk kripto kartı olacaktır. Arjantinliler, Lemon gibi yerel kripto borsaları tarafından sağlanan seçeneklere zaten sahipler. Ayrıca, Crypto.com Brezilya’da benzer bir ürün tanıttı. Bu kart ise geri ödemeli ve kazanç sistemi olan metal kart serisi.

Yeni Binance kartının en önemli avantajlarından biri, belirli satın alımlar için BNB’de %8’e kadar geri ödeme sağlamasıdır. Binance’ ten yapılan uygun geri ödemeler, fonlanan cüzdana anında yatırılacaktır. Ayrıca bu kart ATM’lerden para çekme işlemlerinde herhangi bir ücret talep etmemektedir. Kullanıcılar günde 45.000 pesoya yani yaklaşık 339$`a kadar veya ayda maksimum 180.000 pesoya kadar para çekebilir.

Geri ödeme tek başına Binance’in kartını, çok düşük geri ödeme yüzdeleri sunma ve ATM’lerden para çekmek için yüksek ücretler alma eğiliminde olan geleneksel bankalara karşı güçlü bir rakip haline getiriyor. Karta başvurmak için kullanıcıların aktif bir Binance hesabına sahip olmaları gerekir. Bu kart, günde 90.000 pesoya kadar ve ayda maksimum 360.000 pesoya kadar alışverişe izin verir.

Binance Card Kripto Adına Arjantin`de Büyük İşler Başaracak

Mastercard, araştırmalarından birinin bölge nüfusunun yarısının kripto parayı kullandığı sonucuna vardığını gözlemledi. Özellikle Latin Amerika’da kripto para piyasasında yüksek meblağlar ile işlem açılıyor. Binance’in Latin Amerika’daki genel müdürü Maximiliano Hinz, bu kartın Arjantin’de kripto para birimlerinin daha fazla kullanılmasına yardımcı olacağını ve traderların daha rahat kullanabileceklerini söyledi. Aynı zamanda kullanıcıların çeşitli kripto para birimlerinde ödeme yapmaya karar vermelerine izin vereceğini vurguladı. Ardından şu açıklamayı yaptı:

“Ödemeler, kripto için ilk ve en belirgin kullanım örneklerinden biridir. Ancak benimsemenin büyümek için çok yeri var. Binance Card’ın kripto para birimlerinin daha fazla kullanımını ve küresel olarak benimsenmesini teşvik etmede önemli bir adım olduğuna ve şu anda Arjantin’deki kullanıcıların kullanımına sunulduğunda piyasanın düzeleceğine inanıyoruz.”

Mastercard Latin Amerika ve Karayipler Ürün ve İnovasyon Başkan Yardımcısı Walter Pimenta, bu ortaklık sayesinde Mastercard’ın milyonlarca kullanıcının şirketin sunduğu güvenlik ve güvenilirlikle kripto para dünyasına girmesini sağlayacağını vurguladı. Şu sözleri söyledi:

“Dijital para birimleriyle olan çalışmalarımız, insanlar ödeme yaparken seçim ve gönül rahatlığı sağlamak için güçlü temelimize dayanıyor. Ortaklarımızla birlikte Mastercard, bu heyecan verici yeni dünyaya girişin sağlanmasında ödeme endüstrisine liderlik ediyor ve milyonlarca ek kullanıcının kripto ve diğer dijital varlıklara güvenilir bir şekilde getirilmesine yardımcı oluyor.”

Şimdilik Binance Card aracılığıyla yapılan ödemeler için desteklenen kripto para birimleri BNB, BUSD, BTC, ETH, USDT, USDC, ADA, DOT, SOL, MANA ve SXP olacak.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.