a
coinnet

Binance, Yatırımlarını Soğuk Cüzdanlara Yöneltti

coinnet
coinnet

Çinli kripto muhabiri ve blog yazarı Colin Wu, Binance ‘in kripto para piyasasında genişleme konusunda yeni bir hamle yaptığını paylaştı. FTX’in çöküşü nedeniyle popülaritesi ve talebi aniden artan bir ürün seçti.

Binance, NGRAVE cüzdan üreticisine yatırım yapıyor

Binance tarafından yakın zamanda yayınlanan bir blog yazısı, söz konusu anlaşmaya biraz ışık tutuyor. Blog gönderisine göre Binance Labs, NGRAVE için yaklaşan A Serisi turuna liderlik ediyor.

Amaç, kripto para biriminin kendi kendine gözetimini artırmak, bu özel cüzdanı şifrelenmiş ve kurtarılabilir bir anahtar yedeği ile desteklemektir. Aynı zamanda onun kurucu ortağı olan NGRAVE’in CEO’su, şirketinin şu anda yaygın olarak kullanılan modern anımsatıcı kripto cüzdanlarının sınırlamalarından kaçınmayı başardığını iddia ediyor. Hem perakende kullanıcılara hem de kurumsal kripto yatırımcılarına sunulacaklar.

Singapur Para Otoritesi (MAS), geçen yıl Binance’e neden uyarı verdiği ancak şimdi iflas etmiş FTX devine karşı benzer önlemleri almadığı konusuna değindi.

Geçen yılın Eylül ayında düzenleyici kurum, Binance’in FTX’in aksine Yatırımcı Uyarı Listesi’ne (IAL) alındığını, çünkü Binance’in ürünlerini yerel yatırımcılara aktif olarak şilin olarak sattığını, FTX’in bunu yapmadığını ve hiçbir şirketin lisansı bulunmadığını söyledi.

Binance, yerel itibari para birimi olan Singapur doları karşılığında kripto para alım satımı teklif edecek kadar ileri gitti.

Ayrıca Ağustos 2021’de MAS, gerekli lisans olmadan Singapur’da yatırımcı talep ettiği için Binance aleyhine çok sayıda şikayet aldı. MAS bildirisi, FTX’in aynı şeyi yaptığına dair hiçbir işaret olmadığını söylüyor. Ayrıca FTX alım satımları yerel dolar üzerinden yapılmadı.

Son olarak, düzenleyici otorite, FTX ile ilgili durumdan çıkarılacak dersin, herhangi bir platformda herhangi bir kripto borsasının başarısız olabileceği ve kripto para birimleri ile yapılan herhangi bir işlemin tehlikeli olduğudur.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.