a

Nayib Bukele, ”Ayı Piyasası Sizi Korkutmasın” Diyor

coinnet
coinnet

En büyük dijital para birimi Bitcoin 18.000 doların, Ethereum ise 900 doların altına düşerken diğer kripto paralar için de durum farklı olmadı.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, insanların BTC’nin grafiğine bakmayı bırakıp hayatın tadını çıkarmaları gerektiğini söyledi.

“Bazı insanların Bitcoin piyasa fiyatı konusunda endişeli olduğunu görüyorum. Tavsiyem: grafiğe bakmayı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. BTC’ye yatırım yaptıysanız, yatırımınız güvende ve ayı piyasasından sonra değeri büyük ölçüde artacaktır. Sabır anahtardır, ”diye tweet attı.

El Salvador’un Bitcoin ‘e yaptığı yatırımların değeri yarıdan fazla azaldı. Orta Amerika ülkesi BTC’yi ilk olarak Ağustos 2020’de satın aldı ve en son satın alma işlemi Mayıs 2022’de olmak üzere hazinesinde 2.300’den fazla BTC biriktirdi.

Eylül 2021’de El Salvador, Bitcoin ‘i yasal bir ihale haline getiren ilk ülke olmuştu.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.