a
coinnet

Bitcoin 26 Bin Doların Üzerine Çıktı, Hafta Sonu 28 Bin Dolara Ulaşabilecek Mi?

coinnet
coinnet

Bitcoin son kripto piyasası verilerine göre yüzde 6,6’nın üzerinde artış yaşadı ve 26.201 $ civarında işlem görüyor. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayının ortasından bu yana en yüksek seviyeye ulaşan Bitcoin, hafta sonu yaklaşırken yükselişe geçti.

Son 24 saat içerisinde kripto piyasasından 153 milyon doların üzerinde likidite çekilmesiyle birlikte uzun vadeli Bitcoin alımları Bitcoin’i bir sonraki teknik ve psikolojik engel olan 28 bin dolar civarına itebilir. Üstelik Amerika Birleşik Devletleri Fed’in sıkılaştırma önlemlerinden vazgeçtiğini ve yüksek enflasyonla mücadele ettiğini gören bankacılık krizi, genel anlamda Bitcoin güvenini artırdı.

Bitcoin Fiyat Analizi

2022 yılının haziran ayındaki kripto kapitülasyonundan bu yana üçüncü kez 25 bin doları tekrardan test eden Bitcoin boğaları, ATH’yi geri alma konusunda üstünlüğe sahip. Zincir üstü analiz firması olan Glassnode’a göre BTC 24,6 bin $’lık fiyatın üzerine güvenle çıkmış durumda. Özellikle de ortalama maliyet temeli değişkeni, kayıp kripto paralar tarafından tutulan muazzam kârı hariç tutuyor. Ayrıca Glassnode Bitcoin piyasasının kısa bir süre öncesinde 19,8 bin dolarlık fiyat için destek bulduğunu da kaydetti.

Sonuç olarak ünlü kripto tüccarı olan Michael van de Poppe, Bitcoin boğalarının düşüş eğiliminden kaçınmak amacıyla hafta sonu boyunca fiyatı yukarı doğru itmeye devam etmesi gerektiğine dair vurguda bulundu.

Benzer bir görüş de Matrixport strateji ve araştırma müdürü olan Markus Thielen tarafından paylaşıldı. Thielen Bitcoin’in bir sonraki teknik engelinin 28 bin $ olduğunu ifade etti.

“Bitcoin’in şu anda 28.000 $’da bulunan bir sonraki teknik seviyeye tırmanma şansı var.” diyen Thielen, daha büyük fiyat dalgalanmaları için Bitcoin ‘in yükseldiğini, tepki verdiğini ve 4.000 puanlık artışlarla (16 bin dolar, 20 bin dolar ve 24 bin dolar) yeniden test edildiğini ve mevcut kırılmanın şimdi 28 bin doları hedeflediğini belirtti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.