a
coinnet

Bitcoin 27.000 doların altına düştükten sonra yaklaşık 400 bin yatırımcı 1.2 milyar dolar kaybetti

coinnet
coinnet

Bitcoin 27.000 doların altına düştükten sonra yaklaşık 400 bin yatırımcı 1.2 milyar dolar kaybetti. Bitcoin fiyatı 27.000 doların altına düştüğü için kripto yatırımcıları 1.2 milyar doların üzerinde değer kaybetti.
Binance yatırımcları son 24 saatteki tüm kayıpların yaklaşık% 30’unu oluşturuyordu.
Tasfiye sonucunda son 24 saatte kaybedilen kripto paraların değeri, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasındaki gerileme trendinin ardından 1,2 milyar doların üzerine fırladı.

Kripto yatırımcıları tasfiyede 1.2Milyar dolar kaybetti

Yatırımcılar aşırı kaldıraçlı olduklarında tasfiye edilir ve yetersiz bakiye nedeniyle marj çağrısı gereksinimlerini karşılayamazlar. Coinglass’tan elde edilen veriler, Bitcoin’in fiyatının 27.000 $ ‘ın altına düşmesinin ardından son 24 saat içinde 399.447 kripto para birimi yatırımcısının tasfiye edildiğini ve bunun da diğer kriptoları sürüklediğini ortaya koydu.

Kapalı pozisyonlardan kaynaklanan toplam zarar 1.27 milyar dolara ulaştı ve bu da yaklaşık% 135’lik bir artışı (% 24) temsil ediyor. En büyük tek kripto tasfiyesi Bitmex’te gerçekleşti ve yatırımcı XBTUSD pozisyonunda yaklaşık 10 milyon dolar kaybetti.

Binance, en yüksek tasfiye tutarını 382.12 milyon dolar veya yayın sırasında tüm kripto tasfiyelerinin% 30.44’ü olarak kaydetti. Binance’in ardından tasfiye edilen pozisyonda 376,21 milyon dolar olan OKX geliyor. Bybit’teki yatırımcılar 148.24 milyon dolar kaybetti; FTX 141.88 milyon dolar; Huobi 61.38 milyon dolar; Bitfinex 56.02 milyon dolar vb.

Bitcoin 27.000 gördü artık sırada ne var?

Birçok kripto para birimi yatırımcısı, piyasanın son durumu hakkında panikliyor, çünkü Bitcoin fiyatındaki sürekli düşüş, alt çağrılara meydan okumaya devam ediyor ve ayı piyasasının ne zaman biteceğine dair hiçbir ipucu bırakmıyor. Bitcoin 27.000 doların altına da düşünce bazı yatırımcılar kenara çekilmeye karar verdi. Bu yüzden önümüzü görmek zorlayıcı oluyor.

Zincir içi analiz şirketi Glassnote’un yeni verileri, gerçekleşen kayıplara göre Bitcoin’in tarihteki en düşük ikinci noktasına ulaştığını gösteriyor. Bu, birçok mal sahibinin BTC varlıklarını zararına satmasını gerektirir. Bu sayede piyasanın düşüş trendinden bir miktar rahatlama kazanması bekleniyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.