CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin 41 Bin Dolar Barajını Aşmayı Başardı

bitcoin, Bitcoin 41 Bin Dolar Barajını Aşmayı Başardı

Bitcoin son 24 saatte yaşamış olduğu 4 bin dolarlık büyük düzeltmenin ardından 41 bin dolara sıçrayarak yeniden ATH dedi.

24 saatten daha kısa bir sürede Bitcoin, piyasadaki en değişken günlerden birinde 40.000 dolara ulaştı. Daha sonra 36 bin doların biraz üstüne geriledi ve tekrar 41 bin dolara ulaşmayı başardı.

Son 24 saatin heyecan verici olduğunu söylememiz gerekiyor. Bitcoin ve kripto para piyasasının çoğu, 40.000 $ ‘ın üzerine yeni bir ATH belirledikten, 4.000 $ düştü ve 41.000 $ civarında yeni bir zirveye geri döndü. Bu çalkantılı süreçten bir ATH ile çıkmayı başardı.

Bitcoin 41 Bin Dolar Bandında

Bitcoin’in fiyatı tekrar yükseliyor. Görünüşe göre yavaşlama niyeti yok. Fiyat değer kazanmaya devam ettikçe, daha önce görülmemiş bir oranda düşüşler yaşanıyor.

Sadece birkaç dakika önce, Bitstamp’ta 41.300 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum ise artık hemen hemen her gün gerçekleştiği için, yaşanan ATH seviyeleri kimseyi şaşırtmıyor.

Dünkü tabloya bakıldığında her şey net olarak görülüyor. Dün Bitcoin ilk kez 40 bin dolar barajını aşmayı başarmıştı. Aynı saatlik mum içinde, fiyat 36.338 $ ‘a düştü – bu, bir saatten daha kısa bir sürede 4.000 dolarlık toplam kayıp anlamına geliyor.

Çılgınlık burada sınırlı kalmadı. Aşağıdaki saatlik mum, hızlı bir toparlanma için fiyatın 39.100 dolardan kapandığını görmüştü.

Bu etaptan sonra da 36.618 dolarlık seviyesine geri bir düşüş başladı.

Bundan çıkarılması gereken bir şey varsa, piyasadaki oynaklığın emsalsiz olmasıdır. Son 24 saatteki toplam tasfiye sayısıyla mükemmel bir şekilde özetlenen ticaret özellikle tehlikeli hale geliyor.

Toplamda 1.5 milyar dolarlık kripto para tasfiyesi gerçekleştiğini önemle belirtmek gerekiyor. Son bir saat içerisinde bu tasfiye oranları 100 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu da Bitcoin ve diğer kripto paraları olumsuz etkileyebilecek bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin’in rallisinin daha ne kadar devam edeceği topluluk arasında merakla bekleniyor. Sürekli bir düzeltme beklentisi olsa da, BTC her gün yeni bir ATH seviyesine çıkmaya devam ediyor.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Dolar Artık Bildiğimiz Dolar Değil! Bitcoin Onlar İçin En Büyük Tehdit!

Doğan Şahin

Bitcoin Cash Ağı Her An Saldırıya Uğrayabilir!

Doğan Şahin

Peter Brandt: Bitcoinde 14.000 Dolar Geçilmedikçe Heyecanlanmam

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku