a

Bitcoin 8. Haftada Yine Gerileyerek, Yeni Rekorlar Kırdı

Bitcoin 8. haftada Yine Gerileyerek, Yeni Rekorlar Kırdı. Bitcoin, üst üste 8. hafta boyunca fiyatının düşmesiyle birlikte kaybedilen bir çizgide kaldı. Diğer önde gelen kripto para birimleri ve ABD borsası da kötü işler yaşıyor. Bitcoin’in fiyatı üst üste sekizinci hafta düştü ve yeni bir rekor kırdı. BTC / USD geçen hafta% -3.3 oranında geriledi ve bu kaybetme çizgisinin sekiz hafta önce başlamasından bu yana yaklaşık% -35 düştü.

Bu, Bitcoin’in 2009’da kurulduğundan bu yana sahip olduğu en uzun haftalık kaybetme çizgisidir. Önceki rekor, en son 1 Aralık 2014 ile 5 Ocak 2015 arasında gerçekleşen ardışık beş hafta oldu.

Ancak, Bitcoin bir rutinde sıkışmış tek kripto para birimi değildir. Aslında, piyasa değerine göre ilk beş kripto para biriminden dördü, stablecoins hariç, haftalık rekor kıran kaybetme çizgileri yaşıyor ve BNB istisna.

Ethereum: Üst üste 7. haftaya düştü ve yeni bir rekor kırdı. Bu düşüş çizgisinin başlamasından bu yana ETH% -42 civarında düştü.
BNB: Geçen hafta yükseldi ve sonunda art arda 6 haftalık kayıpla sona erdi. Bu kaybetme çizgisinde BNB yaklaşık% -30,5 düştü.
XRP: Üst üste 8. haftaya düştü ve yeni bir rekor kırdı. Bu çizgi başladığından beri XRP yaklaşık% -50,8 düştü.
Cardano: Üst üste 7. haftaya düştü ve yeni bir rekor kırdı. ADA, bu çizginin başlamasından bu yana yaklaşık -54.33% düştü.
Olumlu bir kayda göre, tüm bu kripto para birimleri dün günlük zaman diliminde biraz yükseldi ve haftayı güçlü bir şekilde tamamladı. Sahipler bu gücün bu haftaya kadar devam edeceğini ve bu düşüş çizgilerinin sonunda sona ereceğini umuyor olacaklar.

Borsa Üst Üste 7. Haftaya Geriledi

Kripto para birimleri, kötü bir koşuya sahip olan tek varlık sınıfı değildir. Önde gelen iki hisse senedi endeksi olan S & P 500 ve Nasdaq, kripto piyasası ile borsa arasındaki korelasyonu vurgulayarak yedi hafta üst üste düştü. Bu, şu anda finansal piyasalarda genel olarak düşüş eğilimi olduğunu göstermektedir.

S & P 500’ün yedinci haftadaki düşüşü, dot-com balonunun yirmi yıl önce patlamasından bu yana en uzun kaybetme çizgisidir. Dahası, 1931’den bu yana art arda yedi veya daha fazla haftalık kayıp yaşadığı dördüncü kez.

Compound Capital Advisors’ın CEO’su Charlie Bilello’ya göre, S & P 500, ticaretin ilk 97 gününde% -18.2 düşüş gösterdiği için yılın dördüncü en kötü başlangıcını yaşıyor.

Bilello, daha kötü başlayan diğer yılların 1970 (Vietnam Savaşı ve ABD Durgunluğu)% -20.1, 1940 (İkinci Dünya Savaşı)% -21.4 ve 1932 (Büyük Buhran)% -32.5 düştüğünde düştüğünü söylüyor.

Bitcoin 8. Haftada Geriliyor Peki, Bu Finansal Piyasalar Neden Düşüyor?

Bitcoin 8. haftada geriliyor. Kripto ve ABD borsası, 2020 ve 2021’in çoğunda yükseliş yaşadı. Aslında, şu anda gördüğümüz düşüş, Şubat / Mart 2020’deki covıd pandemik çöküşünden bu yana ilk büyük geri çekilme.

Bu nedenle, hem kripto hem de hisse senetlerinin bir düzeltmeden kaynaklandığını ve son zamanlarda gördüklerimizin tipik bir boğa ve ayı döngüsünün sadece bir parçası olduğunu iddia edebilirsiniz.

Bununla birlikte, altta yatan bazı temel konular da yatırımcı güvenini sarsıyor olabilir. Örneğin, ABD ve diğer birçok ülkedeki ekonomi şu anda durgunluk ve yüksek enflasyon riski ile nispeten kırılgan görünüyor.

Enflasyon ve daha yüksek yaşam maliyetleri, birçok insanın yatırım yapmak için daha az yedek paraya sahip olacağı veya ek maliyetleri karşılamak için mevcut varlıklarının bir kısmını satmak zorunda kalabileceği anlamına gelir. Ayrıca, tırmanma riski olan devam eden Ukrayna savaşına ve arka planda hala devam eden covıd-19 pandemisine sahipsiniz, bu da birçok işletme ve işçinin bozulmasına neden oluyor.

Özellikle kripto piyasasında, her iki varlığın da neredeyse tüm değerlerini kaybettiği Luna ve ust’nin çöküşünü gördük. Bazı endüstri uzmanları, bu olayın kripto için Mt. Gox skandalı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.