a
coinnet

Bitcoin (BTC) ve Kripto Piyasası Yükseliyor! Arthur Hayes Boğa Tahmini

coinnet
coinnet

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası genellikle bir spekülasyon ve tahmin kasırgasına dönüşmekte. Influencerlar ve piyasa analistleri Bitcoin ve dijital varlıkların geleceğine ilişkin farklı bakış açıları sunmaktadır. Kripto dünyasının önde gelen isimlerinden Arthur Hayes, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri için yükseliş eğiliminin devam edeceğini öngörüyor.

Hayes Hazine Genel Hesabı (TGA) bakiyesi sabit kalırken, Ters Repo (RRP) bakiyesindeki düşüşün de gösterdiği gibi Kasım ayının başından bu yana yaklaşık olarak 200 milyar dolarlık önemli likidite enjeksiyonuna işaret ediyor. Analizinde bu likidite akışının Bitcoin ve kripto gibi riskli varlıklar için bir kuyruk rüzgarı olduğunu ve kendisine göre uçmaya devam edeceğini öne sürüyor.

Hayes’in bakış açısını anlamak için bu finansal araçların işleyişini incelememiz gerekiyor. RRP, Federal Rezerv tarafından kısa vadeli faiz oranlarını kontrol etmek ve banka rezervlerini yönetmek için kullanılır. RRP bakiyesindeki bir azalma fonlar bu ters repo anlaşmalarından çıktığı için finansal sistemde daha fazla likidite olduğunu gösterir. Öte yandan TGA, ABD Hazinesi’nin Fed nezdinde nakit bakiyesini tuttuğu hesaptır. Düşen RRP’nin ortasında sabit bir TGA bakiyesi, piyasadaki likiditeyi korumak için kasıtlı bir eyleme işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) ve Kripto Piyasası Yükselişi

Hayes’in yükseliş yönündeki duruşu, bu likiditenin daha yüksek getirili varlıklara yöneleceği ve önde gelen dijital para Bitcoin kripto paraların bundan en büyük faydayı sağlayacağı inancına dayanıyor. Düşük faizli bir ortamda getiri arayışı yatırımcıları daha fazla risk almaya itiyor ve potansiyel olarak Bitcoin gibi değişken ancak yüksek büyüme oranına sahip varlıkları tercih ediyor.

Likidite koşulları elverişli olmaya devam ederse, kripto piyasasının uzun bir büyüme dönemi yaşayabileceği düşünülebilir. Yine de eleştirmenler, kripto paraların potansiyel yükselişini yalnızca artan likiditeye bağlamanın sektördeki temel risk faktörlerini gözden kaçırabileceğini iddia edebilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.