a
coinnet

Bitcoin ETF Girişleri, İkinci Gününde Pozitif Artış Gördü

coinnet
coinnet

Pazartesi günü, ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler), 294,9 milyon dolar biriktirerek art arda ikinci giriş gününü yaşadı. Blackrock’un IBIT’i ticaret seanslarına hakim oldu ve 187.21 milyon dolarlık giriş çekti.

Blackrock’un IBIT’i 187.21 Milyon Dolarla Hakim

ABD’deki spot Bitcoin ETF’leri, işlem seansı sırasında 294,9 milyon dolarlık giriş yakalayarak Pazartesi günü başka bir kazanç günü yaşadı. Bu girişler, 5 Temmuz Cuma günü biriken 143 milyon doları takip ediyor. Blackrock’un Bitcoin Trust’ı (IBIT), 187.21 milyon dolarlık giriş çekerek paketi yönetti. Bu artış, sosovalue.xyz istatistiklerine göre IBIT’in rezervlerini 17.83 milyar dolar değerinde 310.470.32 BTC’ye getiriyor.

Fidelity’nin FBTC’si 61,54 milyon dolar, Grayscale’in GBTC’si ise 25,08 milyon dolar güvence altına aldı. Bitwise’ın BITB’si 11,05 milyon dolar çekti ve Ark Invest ve 21shares’in fonu ARKB 8.44 milyon dolar toplamayı başardı. Son olarak, Vaneck’in HODL’si Pazartesi günkü oturumlarda 1,59 milyon dolar satın aldı. Diğer ETF’lerin hiçbiri BTCO, BRRR, DEFI, EZBC ve BTCW’nin hepsi nötr günler gördüğü için çıkışlar veya girişler görmedi.

ABD spot bitcoin ETF’lerine yapılan son girişler, son gerilemeden sonra Bitcoin’e (BTC) artan yatırımcı güvenini vurgulamaktadır. Blackrock’un lider konumu, Fidelity’nin FBTC’si ve Grayscale’in GBTC’si gibi diğer fonlara yapılan önemli yatırımlarla birlikte, rekabetçi ve hızla gelişen bir pazar manzarasının altını çiziyor. Ara sıra çıkışlar olsa da, ABD spot Bitcoin ETF’leri bu yıl rekorlar kırdı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.