a

Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altında, 8 Hafta Üst Üste Kırmızı Bölgede

Bitcoin fiyatı halen 30 bin dolar sınır çizgisinin altında yer alıyor. Aynı zamanda kripto para analistlerinin dikkatini çeken 8 hafta üst üste kırmızı bölgede kapatacak olması.

Bitcoin fiyatı, negatif çizgiyi iki aya uzatacak bir başka kırmızı haftalık mumun eşiğinde gibi görünüyor. Eğer bugün de kırmızı bölgede yer alırsa 8 hafta üst üste piyasaların kırmızı alanında haftayı kapatmış olacak.

30 Bin Dolarlık Sınır Duvar Gibi Duruyor

Bitcoin fiyatı halen daha toparlanabilmiş değil. Neredeyse iki aydır haftayı ekside kapatan varlık için bugün yine böyle bir durum olursa iki aylık süreç tamamlanmış olacak. Dün 30 bin dolara meydan okusa da bu çok güçlü bir şekilde olmadı ve yine bu çizginin altında kaldı. Çoğu altcoin, BNB’den küçük bir artış ve NEAR Protokolünden daha önemli bir sıçrama ile günlük ölçekte oldukça sakin.

Geçen hafta, BTC‘nin bir noktada 15 bin dolar düştüğü ve 25 bin 300 dolara düştüğü oldukça duygusal ve dalgalı bir roller coaster oldu. Bu hafta daha sakin geçti, ancak varlık başka bir haftalık kırmızı mumun eşiğinde kaldı.

İlgili Haber: Piyasa Bitcoin Fiyatının 30 Bin Doların Altına İnmesine Nasıl Tepki Veriyor?

Bitcoin Fiyatı İçin 16 Mayıs’ta Güçlü Destek Gelmişti

Bitcoin fiyatı 16 Mayıs’ta 31 bin doların üzerinde çok günlü bir yüksek seviyeye yükseldi. İlk başta başarısız olmasına rağmen, ertesi gün başka bir darbe aldı ancak bir kez daha reddedildi.

Geri çekilme, aşağı yönlü 29 bin doların altına kadar gitti. Ancak ardından boğalar bir kez daha hızlandı ve onu 2 bin dolara çıkardı. Yine de tanıdık bir senaryo izledi ve BTC kendisini bir kez daha 28 bin 750 dolara düştüğünü buldu. O zamandan beri, varlık birkaç yüz doları kurtarmasına rağmen 30.000 doların altında kaldı. Bu nedenle, piyasa değeri hala 560 milyar dolarda ve alternatifler üzerindeki hakimiyeti yüzde 44.5’te.

BNB ve NEAR Yarışa Öncülük Ediyor

Altcoinler, çoğundan çok az veya hiç önemli hareketlerle, bugün tipik olmayan bir şekilde sakin kaldı. Ethereum dün 2 bin dolar işaretini kaybetti ve şu anda da altında oturuyor. Ripple ve Avalanche hafifçe kırmızıdayken Solana, Cardano, Polkadot ve Dogecoin küçük artışlar yaptı.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.