a
coinnet

Bitcoin Fiyatı, Geri Çekilme Sonrasında 41 Bin Seviyesine Geri Döndü

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz günlerde 47 bin dolardan 39 bin dolara kadar düşüş yaşamıştı. Öncesinde 53 bin dolar hedefi olan varlık 41 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

coinnet
coinnet

Bitcoin fiyatı 39 bin dolardan yeniden yükselişe geçmişti. Ancak daha sonra yaşadığı hafif geri çekilme sonrasında 41 bin 760 dolara çıktı.

Teknik Okuma

Bitcoin fiyatı, yukarı harekete devam etmesi halinde ilk olarak 43 bin 380 dolar seviyesinde direnç ile karşılaşacak. İkinci direnç ise 44 bin 510 dolar seviyesi olacak. Bu direnç, 0,5-0,618 Fib geri çekilme direnç seviyeleri tarafından oluşturulur ve alçalan bir direnç çizgisiyle (kesikli) çakışacak.

Altı saatlik grafiklerde yapılan teknik okumalar Bitcoin’in hareketlerinin biraz çelişkili olduğunu aktarıyor. Günlük RSI kesin olarak düşüş gösteriyor. Uzun vadeli yükselen bir destek çizgisinden ayrıldı ve 50 çizgi (kırmızı simge) tarafından reddedildi. Bunların ikisi de düşüş eğiliminin işaretleri olarak kabul ediliyor.

Günlük MACD, düştüğü ve negatif olduğu için çoğunlukla düşüşte. Ancak, art arda daha yüksek momentum çubukları (yeşil simge) oluşturarak güç belirtileri gösteriyor. Altı saatlik grafiklere bakıldığında Bitcoin fiyatı keskin yükseliş gösteriyor.  Hem RSI hem de MACD’de yükseliş farklılıkları gösteriyor.

Sapmalar (kırmızı simge) arasındaki yüksek seviyenin üzerindeki hareket, aynı zamanda bir başarısızlık tepesi modelini tamamladı. Bu, yükseliş farklılıklarını teyit ediyor ve 0,5-0,618 Fib geri çekilme direnç alanına doğru yukarı doğru bir hareketin muhtemel olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber: SkyBridge Capital Kurucusu Bitcoin Fiyatı Hakkında Konuştu

Bitcoin Fiyatı Dalga Analizi

Bitcoin fiyatı söz konusu olduğunda bir A-B-C düzeltici yapı (kırmızı) içinde hareket ettiğini gösteren iki potansiyel dalga sayımı var.

İlk sayı, BTC’nin dördüncü alt dalganın (sarı) tepesinde olduğunu gösteriyor. Bu da Bitcoin fiyatı için 37 bin dolar seviyesi görülebilir.  Uzun vadeli dalga sayısı da yükseliş eğilimi gösteriyor ve yükseliş eğiliminin devamını destekliyor.

İkinci olasılık, BTC’nin beş dalgalı aşağı yönlü düzeltmenin tamamını zaten tamamladığını gösteriyor. Bu hala meşru bir olasılık olsa da, oranlar önceki sayılar kadar iyi uymuyor. Daha spesifik olarak, A ve C dalgalarının oranı 1:1’den azdır ve beşinci alt dalga diğer alt dalgalara göre küçüktür. Bu nedenle, yalnızca dalga sayısına bağlı olarak, ilk senaryonun gerçekleşme olasılığı daha yüksektir.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.