a

Kripto para piyasası şu anda kırmızı renklere bürünmüş durumda. 40.000 dolar desteğinin de geçilmesi ile birlikte 31.000 dolara kadar düştü. Buradan tepki almasını bekleyen analistler, beklediklerini henüz bulamadı. Son 7 gün içerisinde %45’in üzerinde düşüş gerçekleştiren Bitcoin fiyatı, tüm kripto para piyasasının çökmesine sebep oldu.

Toplam kripto para piyasası değeri 2 trilyon doların altında seyrediyor. 1,801 trilyon dolar ile 2 trilyon dolar aralığında seyrediyor. Şu anda Bitcoin fiyatı, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladığı tarihten önceki seviyelere geri dönüş sağlandı. Son 24 saat içerisinde %23 oranında düşüş gözükmektedir.

Vadeli İşlemler, 8 Milyar Dolarlık Likidasyonla Sonuçlandı

Bitcoin fiyatı bu kadar düşerken marjin işlemlerde de kayıplar artmaya devam ediyor. Yalnızca bir gün içerisinde 8 milyar dolar değerinde likidasyon gerçekleşti. Ethereum’un 2000 doların altına düştüğü ve BNB’nin 300 doların altında işlem gördüğü piyasada vadeli işlemlerdeki kayıplar da kaçınılmazdı. Kayıpların %90’ı long pozisyonlardan geldi. Araştırmalara göre en büyük işlem de Huobi borsasından yapılmış. Trader neredeyse tek seferde 70 milyon dolar kaybetmiş.

Bu düşüşün fitilini ateşleyen en önemli kilit isim Elon Musk olarak karşımıza çıkıyor. Tesla araçlarının ödeme yönteminden Bitcoin’i kaldırdıktan sonra Bitcoin fiyatı için bir düşüş dönemi başladı. Daha sonra ardı arkası kesilmeyen olumsuz haberler ile fiyatlar aşağı çekilmeye başladı. Bu nedenle de kripto para piyasası Elon Musk’a biraz kızgın. Bitcoin fiyatının bu noktadan tepki görüp yükseleceği veya düşüp düşmeyeceği ise merak konusu.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.