a
NFT

Bitcoin Teknik Görünüm: BTC Fiyatında Son Durum

coinnet
coinnet

Bitcoin teknik analiz; BTC piyasa dalgalanmaları karşısında dayanıklılık göstermeye devam ediyor. Son 24 saatte %0,4’lük mütevazı bir artışla son bir saat içinde 42.750 ve 43.350 dolardan alıcı buluyor.

Haftalık %0,7’lik büyüme, son iki haftadaki %6,8’lik bir artışla birleştiğinde, kazançlar çift haneye çıkmadı.

Bitcoin Teknik Görünüm

BTC, geçen hafta boyunca bastırılmış faaliyetle bir konsolidasyon süreci yaşadı. Bitcoin’in konsolidasyon aşaması, 43.500 doları aşmaya çakıştı. Ancak bir türlü yükseliş gelmedi. 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir konsolidasyon sinyali verdiği için marjinal olarak yükseliş eğilimi gösteriyor. 

Bitcoin teknik görünümde eşzamanlı olarak, hareketli ortalamalar ve osilatörler aracılığıyla daha yakından inceleme ayrıntılı bir bakış açısı sunar.

Teknik Veriler

Teknik osilatörler, 53’teki göreceli güç endeksi (RSI) nötr ve dengeli bir pazarı gösteren karışık bir duygu sunuyor. Bununla birlikte, momentum osilatörü, hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) seviyesinin yükseliş sinyalinin aksine, piyasanın mevcut kararsızlığını gösteriyor.

Hareketli ortalamalar (MA’lar) ağırlıklı olarak olumlu bir tablo çiziyor. Zaman dilimlerinin çoğu yükseliş duygusunu, özellikle de çeşitli zaman dilimleri boyunca üstel hareketli ortalamayı (EMA) işaret ediyor. 

Bitcoin Günlük ve 4 Saatlik Görünüm

Bitcoin teknik görünümde günlük grafik, yaklaşık 38.505 dolarlık temel destek sunuyor. Bu seviye öncesinde 11 Ocak’ta meydana gelen 49.000 dolara kadar zirve yaşamıştı. BTC, yükseliş kopuşu veya düşüş eğilimi potansiyeli olan, yön arayışında olan bir pazarı gösteriyor.

4 saatlik grafik, konsolidasyon aralığında artan oynaklığı ortaya koyuyor. Bitcoin alıcıları ve satıcıları arasında bir çekişme olduğunu gösteriyor. Piyasa bir akış ve konsolidasyon durumunda kalsa da, gerilemelerde önemli bir hacmin varlığı, satış baskısına doğru bir eğilime işaret edebilir.

En kısa zaman diliminde, fiyatın daha düşük zirveler yapmasıyla hafif bir düşüş trendi gözlemlenebilir. Bu mikro görüş, Bitcoin’in (BTC) kısa vadeli direnç seviyelerini, özellikle de 43.500 dolar aralığının üzerinde aşmada karşılaştığı acil zorlukların altını çiziyor. 

Bitcoin teknik anlamda halen bir belirsizlik içinde olduğunu kanıtlıyor. Bazı olumlu göstergelere rağmen, belisizlik havası var. Teknik osilatörlerden gelen karışık sinyaller ve daha kısa zaman dilimlerinde oynaklığın varlığı, aşırı iyimser projeksiyonlara karşı dikkatlidir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.