a

Bitfinex: “Bitcoin Düşüşü, Madencilerin Rezerv Satışına Bağlanabilir”

coinnet
coinnet

Kripto para borsası Bitfinex, Salı günü bir rapor yayınladı. Raporda, Bitcoin Dijital varlık, piyasada rezervlerini satan madencilerin aşağı yönlü baskısıyla karşı karşıya olduğunu aktardı. Bu yüzdende fiyat 43.000 doların altına geri çekildi.

Bitfinex analistleri 6 Şubat Salı günü bir rapor yayınladı. Analistler raporda çok dikkat çeken bir veriyi paylaştı;

Özellikle spot Bitcoin ETF’lerinin SEC tarafından onaylanmasının ardından, Bitcoin’deki son fiyat düşüşlerinin çoğu, BTC’deki artışı pozisyonlarından çıkmak veya kaldıraç için bir katalizör olarak kullanan bitcoin madencilerinin satışına bağlanabilir.

Bitfinex Raporu Madencileri İşaret Ediyor

Raporda, madencilerin bu yılki yaklaşan Halving içi hazırlık yaptığına vurgu yapıldı. Satış yapmak için motive oldukları ve bu da Bitcoin ödüllerinin azalacağını ve dolayısıyla iş karlılıklarının düşeceği gösterildi.

Bitfinex analistleri, “Satış artık madencilerin altyapıyı yükseltmeleri için sermaye sağlıyor. Madencilerin sahip olduğu piyasa likiditesi ve fiyat keşfi üzerindeki önemli etkinin bir hatırlatıcısı” diye ekledi.

Bitfinex; Rezerv ve ETF Konusu

Rapora göre, madenci Bitcoin rezervleri spot Bitcoin ETF onaylarından kısa bir süre sonra önemli ölçüde düştü. Bitfinex,

Geçen hafta madenci cüzdanlarından şimdiye kadar kaydedilen en büyük çıkışlar görüldü ve daha fazla satış yakın olabilir.

Bitcoin Halving Nasıl Oluyor?

Bitcoin Halving olayı muhtemelen bu yılın Nisan ayında gerçekleşecek. Etkinlik, madencilerin blok zincirine yeni bloklar doğrulamak ve eklemek için aldıkları ödülü %50 azaltacak.

Yarılanma yaklaşık olarak dört yılda bir veya her 210.000 blok çıkarıldıktan sonra gerçekleşir. Son yarılanma, blok ödülünün 12,5 bitcoin’den 6,25 bitcoin’e düşürüldüğü 2020’de gerçekleşti.

Bir sonraki yarılanma, yaklaşık 840.000 bloğun madenciliğinden sonra gerçekleşecek. Blok ödülünde mevcut 6,25 BTC’den blok başına 3,125 BTC’ye daha fazla azalmaya yol açacaktır. Bu mekanizma bitcoin protokolüne programlanmıştır ve yeni Bitcoin’lerin tedarikini kontrol etmeyi ve zamanla daha kıt hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Bitcoin Fiyatı

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.