a

Bitcoin Üzerindeki Satış Baskısı Artıyor Mu?

coinnet
coinnet

Bitcoin piyasası son günlerde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki siyasetten önemli ölçüde ayrıştığını gösterdi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) en büyük iki merkezi borsayı (CEX) (Binance ve Coinbase) incelemesine rağmen, bu platformlarda tutulan Bitcoin miktarında çok az değişiklik yaşandı.

İlginç bir şekilde Binance’in Bitcoin bakiyesi son yedi gün içerisinde yaklaşık olarak 23.000 coin azalırken, Coinbase Pro yaklaşık olarak 5.640 coin ekledi.

Bitcoin İçin Satış Baskısı Ortaya Çıkıyor

Coinbase Global’in bir banka operasyonu riski olmadan her zamanki gibi çalışmaya devam edeceğine dair sürekli güvencelerinin aksine, Glassnode’dan gelen en son zincir içi veriler farklı bir tablo çiziyor.

Veriler özellikle birkaç aylık Bitcoin birikiminin ardından artan satış baskısını ortaya koyuyor. Dördüncü Bitcoin yarılanmasının üzerinden bir yıldan az bir süre geçtikten sonra, Bitcoin yatırımcıları varlıklarını hızla elden çıkarmaya başladı. Dolayısıyla bu da potansiyel olarak daha fazla düşüş eğilimini teşvik ediyor.

Twitter’daki önde gelen kripto tüccarlarından Ali’ye (ali_charts) göre Bitcoin piyasasında artan korku ve satış baskısı, geçmişe bakıldığında uzun vadeli sahipler için mükemmel bir giriş noktası sunuyor. Ali bu durumun uzun vadede piyasaya girmek isteyen yatırımcılar için benzersiz fırsatlar sunabileceğine inanıyor.

Küresel Benimseme

Kripto para birimlerinin benimsenmesi dünya çapında daha fazla pazara yayılarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki olumsuz düzenleyici gelişmelerin önemini azaltmıştır. Dahası Amerika Birleşik Devletleri şu anda kripto alanındaki küresel piyasa faaliyetlerinin yalnızca yaklaşık olarak %25’ini kontrol etmektedir.

Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto yatırımcıları bu finansal devrimi kucaklama şansından dışlanmış hissedebilir.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.