a
coinnet
coinnet
coinnet

Bitlo, Türkiye’deki en yaygın kripto para borsalarından biridir. Başta Bitcoin(BTC) olmak üzere birçok farklı kripto para biriminin alınıp satılmasını sağlayan Bitlo’nun Türkiye’de binlerce müşterisi bulunuyor.

Bitlo’ya nasıl kayıt olunur?

Bitlo’ya bitlo.com sitesine girerek, hesap oluştur alanına tıklayarak, açılan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Formu doldurduktan sonra hesap oluştur butonuna basarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Bitlo’ya para nasıl yatırılır?

Bitlo hesabınıza Türk Lirası yatırmak için TRY İşlemleri menüsünde bulunan Türk Lirası Yatırma panelini kullanabilirsiniz.

Havale/EFT:

Bitlo hesabınıza yatırmak istediğiniz tutarı girdikten sonra para yatıracağınız hesabın IBAN numarasını not ediniz ve para yatıracağınız hesabı seçiniz, ardından yatıracağınız miktarı yazınız. Ekranda gördüğünüz referans kodunu açıklama kısmına girerek transfer işlemini gerçekleştiriniz.

Transferlerinizi, adınıza kayıtlı, bireysel ve vadesiz Türk Lirası hesapları üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Adınıza kayıtlı hesabınız bulunan tüm bankalardan EFT yoluyla gönderim yapabilirsiniz.

Bankaların sistemlerinde yaşanan yavaşlık ve arızalar gibi olağan dışı durumlarda transferlerin hesaplarınıza yansıtılması Bitlo.com’dan bağımsız olarak daha uzun süreler alabilir.

Türk Lirası yatırma işlemlerinizde aksaklık yaşanmaması için aşağıdaki hususlarda hata yapmadığınızdan emin olunuz. Kurallara uygun olmayan TL gönderimleri 5 iş günü içerisinde geri gönderim iade ücreti düşülerek iade edilir.

Bitlo’dan nasıl para çekilir?

Hesabınızda yer alan Türk Lirası bakiyenizi çekmek için TRY İşlemleri menüsünü kullanabilirsiniz.

Havale/EFT:

Kullandığınız hesap numaralarınızı Türk Lirası Çekme panelinde bulunan “Transfer Hesabı Ekleme” seçeneğini kullanarak kaydedebilirsiniz.

  • Türk Lirası çekim işlemi yapmak üzere yeni bir IBAN numarası kaydetmek için Para Yatırma/Çekme sayfasında TRY Çekme bölümünü kullanabilirsiniz.
  • Banka Transferi ile Para Çekme panelinden, Yeni Banka Hesabı Ekle butonuna tıklayarak hesabınızı ekleyebilir, hesabınızı isimlendirebilirsiniz.

Bu sayfayı kullanarak birden fazla hesap bilgisi kaydedebilirsiniz.

  1. Eğer bu işlemi daha önce gerçekleştirdiyseniz transferinizin gerçekleştirilmesini istediğiniz hesabı ve çekmek istediğiniz tutarı girmelisiniz.
  2. Çekim işlemlerine ait transferler havale ile 7/24 ve EFT yolu ile banka mesai saatlerinde yapılmaktadır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.