a
coinnet

Bitsamp, Mt. Gox Ödemeleri İçin Süreci Hızlandıracağını Söyledi

coinnet
coinnet

Bitstamp, Mt. Gox geri ödemelerini alacaklılara mümkün olan en kısa sürede dağıtma taahhüdünü açıkladı. Mt. Gox mütevelli heyeti ile yaptıkları anlaşmaya göre, Bitstamp’ın tokenlerini dağıtmak için 60 günlük bir zamanı var. Ancak yatırımcıları çok daha erken telafi etmeyi amaçlıyor.

Bu duyuru, Bitbank ve Kraken’deki döviz hesapları aracılığıyla Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) tazminatı almayı doğrulayan Japonya’daki birkaç Mt. Gox alacaklısının raporlarını takip ediyor. Bitstamp’ın hızlı eylemi, geri ödeme zaman çizelgesinde biraz netlik sağlar.

Geri Ödeme Süreci ve Değişim Katılımı

Mt. Gox alacaklılarına Bitcoin geri ödemeleri dağıtmakla görevli borsalardan biri olan Bitstamp, bu ödemeleri mümkün olan en kısa sürede işleme koyma niyetini açıkladı. Mt. Gox mütevellileri ile yapılan anlaşma, Bitstamp’a alındıktan sonra jetonları dağıtması için 60 güne kadar izin verirken, borsa yatırımcılara derhal geri ödeme yapmak için çalıştığını belirtti.

Bu duyuru, kripto para piyasasında önemli bir ilgi konusu olan Mt. Gox geri ödemelerinin zaman çizelgesine ışık tutuyor. Geri ödeme süreci, her biri mütevelliden para aldıktan sonra dağıtım için farklı zaman dilimlerine sahip beş değişim içerir.

İki Japon borsası, Bitbank ve SBI VC Trade, tahsis edilen fonlarını çoktan aldı ve dağıttı ve süreci saatler içinde tamamladı. Kalan üç borsa, Bitstamp, Kraken ve BitGo’nun dağıtımlarının durumu daha az açık. Bu borsaların değişen son tarihleri vardır. Kraken’in 90 güne kadar, Bitstamp’ın 60 güne ve BitGo’nun ödemeleri işleme koyması için 20 güne kadar zamanları var.

Her borsanın mütevelliden Bitcoin’i ne zaman alacağının zamanlaması belirsizliğini koruyor. Kalan Bitcoin’in yakın gelecekte bu borsalara sıralı veya aynı anda dağıtılması mümkündür. Kalan geri ödemelerin ölçeği önemli. Bitbank ve SBI VC Trade’e 47.229 Bitcoin (yaklaşık 2,7 milyar dolar değerinde) gönderilirken, mütevellinin dağıtmak için hala 94.771 Bitcoin (yaklaşık 5,4 milyar dolar değerinde) kaldı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.