a
coinnet

Bitwise Web3 Odaklı ETF’yi Başlattı! İşte Ayrıntılar

coinnet
coinnet

Bitwise Asset Management, şu anda NYSE Arca’da işlem gören Bitwise Web 3 ETF’yi başlattı.
Fon, Bitwise Web3 Hisse Senetleri Endeksine dayanmaktadır.

Kripto endeks fon yöneticisi Bitwise Asset Management, beş Web3 şirketi kategorisini içeren Bitwise Web3 borsa yatırım fonu’nu (ETF) başlattı.

Bitwise Web 3 ETF (BWEB) şu anda Ekim tarihli bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyalaması olan NYSE Arca’da listeleniyor ve işlem görüyor. NYSE Arca, ETF’leri listelemek ve ticaret yapmak için tamamen elektronik, ABD merkezli bir borsadır.

BWEB, Bitwise Web3 Hisse Senetleri Endeksine dayanmaktadır. Günlük ortalama net varlıkların %85’ine eşdeğer yönetim ücretlerine sahiptir. Fonun kuruluşu, SEC’e sunulan bir izahnamede Ekim olarak belirtilmiştir.

Bitwise Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan açıklamalarda bulundu. “Bitwise Web3 ETF ile yatırımcılara, teknolojinin en hızlı gelişen temalarından birini, ücrete liderlik edeceğine inandığımız çeşitli şirketler karışımıyla yakalama fırsatı vermekten heyecan duyuyoruz” dedi.

BWEB, Web3 şirketlerine beş kategoride destek içermektedir. Bu destekler altyapı sağlayıcıları, finans, metaverse ve dijital dünyalar, Web3 özellikli içerik oluşturucu ekonomisi, geliştirme ve yönetişim. Bitwise, web sitesinde yaptığı açıklamada, ETF’nin portföyün en az %85’inin Web3’teki bir veya daha fazla kilit büyüme alanıyla ilişkili ticari faaliyetlerle doğrudan bağlantılı olduğu 40 şirketlerine destek imkanı sunduğunu söyledi.

Bitwise’ın yönetimi altında 1.3 milyar dolardan fazla varlığı var. En iyi ürünlerinden biri, Marketwatch’a göre 63 milyon dolarlık net varlık değeri olan NYSE Arca’da da listelenen Bitwise Crypto Industry Innovators ETF’dir (BITQ).

Sosyal medya hesaplarımızda da aktif olarak haberleri anında duyuruyoruz. Twitter hesabımızı takip ederek siz de sosyal medyadan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca günün bir diğer önemli başlığını okumak için bağlantıyı izleyebilirsiniz: Bitcoin Lightning Network Kapasitesi Giderek Artıyor

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.