a
coinnet

BlackRock, Bitcoin ETF’inde Rekor Kıran Giriş Serisine İmza Atıyor

coinnet
coinnet

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas tarafından bir tablo sağlandı. BlackRock’un iShares Bitcoin ETF’si (IBIT) art arda 64 gün giriş sağlamayı başardı.

IBIT, ayı piyasasından koruma sağlamayı amaçlayan popüler bir düşük volatilite fonu olan MSCI USA Minimum Volatilite (USD) Endeksini geçtikten sonra tüm ETF’ler arasında en uzun 14. seriye sahip. Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin Fonu’nun (FBTC) serisi, Cuma günü sıfır giriş kaydetmeden önce toplam 63 gün sona erdi.

BlackRock, ETF Yatırımını Sürdürüyor

Büyük ölçekli ABD hisse senetlerine maruz kalma sunan JPMorgan Equity Premium Income ETF (JEPI), 160 gün ile üçüncü sırada yer alıyor. ABD doları olmayan tahvillere yatırım yapan Vanguard Total International Bond ETF (BNDX), 104 günlük girişlere sahip.

En yüksek serbest nakit akışı getirisine sahip 100 şirketin hisse senetlerini takip eden Pacer US Cash Cows 100 ETF (COWZ), 103 gün ile üçüncü sırada yer alıyor. Şimdilik, BlackRock’un giriş serisi genişlemeye devam edecek gibi görünüyor. 

Cuma günü, 111,1 milyon dolarlık iyi bir giriş kaydetmeyi başardı. Diğer yandan Hong Kong Pazartesi günü birkaç Bitcoin ve Ethereum ETF’sini onayladı. 

Bu, kripto para topluluğu tarafından çok iyimser bir gelişme olarak görülüyor. Balchunas sınırlı önemleri nedeniyle bu ürünlere soğuk su dökmekte hızlıydı. “Çok fazla akış beklemeyin (25 milyar dolarlık bir tahmin gördüm, bu çılgınca). 500 milyon dolar aldıkları için şanslı olacaklarını düşünüyoruz” dedi. 

Yerel ETF pazarının küçüklüğünü, büyük isim ihraççıların yokluğunu, nispeten zayıf likiditeyi ve yüksek ücretleri, bu ürünlerin önemli girişleri çekme olasılığının düşük olmasının temel nedenleri olarak adlandırdı.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.