CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bloomberg: “Bitcoin Fiyatı Artmayı Sürdürecek”

Bloomberg, Bloomberg: “Bitcoin Fiyatı Artmayı Sürdürecek”

Bloomberg araştırmacıları, Bitcoin’in (BTC) yalnızca “beklenmedik bir şey” onu durdurursa değer kazanmayı keseceğini düşünüyor.Bloomberg araştırmasını 19 Ağustos’taki bir gönderisinde özetleyen kıdemli stratejist Mike McGlone, Bitcoin‘e karşı olumlu tutumu yineledi.

 

Bitcoin, son haftalarda fiyatın son bir yılın en yüksek seviyesi olan 12.400 doları görmesiyle birlikte tekrar ana akımın ilgisini çekti.Hafif bir geri çekilmeye rağmen kazanımlar büyük ölçüde geri alındı ve analistler, ivmenin kısa vadenin de ötesinde yukarı yönde olacağından emin.

 

McGlone, “Bitcoin’in geçtiğimiz on yılın çoğunluğunda yaptığı şeyi durdurması için beklenmedik bir şeyin olması gerekiyor.” diye belirterek; “Talep ve yaygınlık ölçüleri lehine, kripto varlığın sabit arz özelliği de yararına olacak.” Ekledi.

 

Bloomberg, son yayınlarında Bitcoin’e karşı giderek olumlu bir tutum yansıttı. Yayın, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i “daha spekülatif” olarak tanımladıkları Ether (ETH) gibi altcoin’lerden üstün tuttuklarını açıkladı.

 

McGlone, Bitcoin’in hala korelasyon gösterdiği değerli madenler konusunda ise boğaların galip geleceğini söyledi.

 

Güvenli liman varlıklarının bu başarısını ABD dolarının zayıflığı etkiliyor gibi gözüküyor.

 

Benzer Yazılar

Tone Vays: ”Bitcoin 6.800 Doları Geçerse Dibi Görme Olasılığımız Düşer”

Doğan Şahin

Stellar Ağında Avro Stabilcoin’i Başlatıldı

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin mi altcoin mi?

Ulaş UÇAR

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku