a

Bitcoin Kabul Eden Otel Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Seyahat acentelerinin kurduğu ortaklıklar sayesinde, kripto para kabul eden otel sayısı hızla artıyor.

 

Travala.com, rezervasyon devi Agoda ile yaptığı ortaklık sayesinde kripto para desteği veren çevrim içi seyahat platformuna 600.000 oteli daha ekledi.

 

Travala CEO’su Juan Otero, Cointelegraph’a verdiği demeçte, platformdaki mülk sayısının toplamda 2,2 milyonun üzerine çıktığını söyledi. Şu iddiada bulundu: “90.124 destinasyon ve 2 milyon 200 binden fazla konaklama mekanına destek veren blockchain tabanlı çevrim içi seyahat acentesi olduğumuzu güvenle söyleyebiliriz.”

 

Agoda, şirket veri sitesi Owler’e göre 4 bin 300’den fazla çalışana sahip. Yıllık geliri 1,2 milyar dolar olan bir seyahat şirketi.

 

Travala.com, temmuz ayı başında Expedia ile ortaklığını duyurmuştu. Böylece sisteme pek çok yeni otel eklenmişti. Kasım 2019’un sonunda firma, Booking.com ile de benzer bir ortaklık kurdu. Akabinde, platform üzerindeki rezervasyonların sayısı yüzde 68 oranında arttı.

 

Mayıs ayında Travala.com, sadece konaklama rezervasyon servisiyken, kripto para ile çalışan uçuş rezervasyon hizmeti TravelByBit ile de el sıkışmıştı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.