CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Btc Son Dakika: Alman Polisi, 68 Milyon Dolarlık Bitcoin’e Erişemiyor

Btc son dakika, Btc Son Dakika: Alman Polisi, 68 Milyon Dolarlık Bitcoin’e Erişemiyor

Btc son dakika haberleri arasına yine ulaşılamayan milyon dolarlık Bitcoin’ler girdi. Geçen ay, ABD’de yaşayan Almanya doğumlu programcı Stefan Thomas, 7,002 Bitcoin’inin (şu anda yaklaşık 281 milyon dolar değerinde) kilidini açmak için şifreyi hatırlamadığı gerekçesiyle manşetlere girmişti. Haberin detaylarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu sefer de Alman Polisi tarafından yakalanan hacker’ın alıkoyduğu Bitcoin’lere erişim sağlanamıyor.

Alman polisi bir bilgisayar korsanı tarafından 1.700 Bitcoin (şu anda yaklaşık 68 milyon dolar değerinde) ele geçirdi. Ancak kripto para birimine şu anda erişilemiyor. Çünkü dolandırıcı “şifreyi” (muhtemelen ilişkili özel anahtarları) paylaşmamakta ısrarcı davranıyor.

Savcı Sebastian Murer Cuma günü Reuters’e “Ona sorduk ama söylemedi” dedi. “Belki de bilmiyor.” diyerek ekledi.

Dolandırıcı adam iki yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı. Başka yatırımcıların bilgisayarlarını hacklediği ve bunları Bitcoin madenciliği yapmak için kullandığı tespit edildi. Aynı zamanda bu hack işlemi tutuklanma gerekçesi olarak gösterildi.

Rapora göre, yetkililer Bitcoin’e erişemiyor. Fakat, polisin yaptığı müdahale sonucunda dolandırıcılar da bu Bitcoin’e dokunamıyor. Polisin bu müdahaleyi nasıl gerçekleştirdiği ise merak edilenler arasında.

Ulaşılamayan Servetler

Milyon dolarlık Bitcoin’lere erişim sağlanamadığı için milyarderler paralarını kullanamıyor. Btc son dakika haberimizin başında bahsettiğimiz Stefan Thomas için de durum aynı. Şu an var olan Bitcoin’lere erişim sağlayamadığından dolayı hepimiz gözüne uyku girmediğini düşünmekteyiz.

Bitcoin evreninde kayıplara karışan ve hesap cüzdanlarında bekleyerek gizli bir servet olan paralar ile birçok kişinin yaşam standardı değişebilir. Alman polisinin yakaladığı hacker başarılı olsaydı, kendisine yeni bir yaşam kurabilirdi. Öte yandan da haklarını gasp ettiği yatırımcılar için güzel bir geleceğin önünü kesmiş görünüyor.

Kaynak: theblockcrypto

Benzer Yazılar

BTC İle Kara Para Aklayan Kişinin Cezası Belli Oldu

Yavuz Cem AKYOL

Elon Musk Dogecoin Desteğini Yine Gösterdi

Hilal DERİN

Bitcoin Kabul Eden Otel Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku