CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Son Dakika Eski Ripple CTO’su Milyon Dolarlık Bitcoin’e Erişemiyor

Bitcoin son dakika, Bitcoin Son Dakika Eski Ripple CTO’su Milyon Dolarlık Bitcoin’e Erişemiyor

Bitcoin’in benzeri görülmemiş koşusu içerisine girdi. Bu sebeple, cüzdanlarına erişimi kalıcı olarak kaybeden ilk satıcılar ve yatırımcılar için birçok eski yarayı yeniden açtı. Bu haber Bitcoin son dakika haberleri arasında yerini aldı.

Bitcoin’e yatırım yapan herkes kendilerine göre bir pay aldı. Bazılarının şansı bir çorba parası çıkartmaya yetti. Diğerleri ise birkaç dolar kazandı. Bir kesimde ise eşi benzeri görülmemiş bir servete sebep oldu. Bu servete sahip olanlardan biri eski Ripple CTO’su ve San Francisco merkezli programcı Stefan Thomas. Ancak son haberlere göre, 231 milyon doların üzerinde değeri ve yaklaşık 7002 Bitcoin’e tekamül eden varlığına erişimini kaybetti.

Stefan’ın Bitcoin’i, 2011’de animasyonlu bir video oluşturmak için kazandıktan sonra IronKey adlı bir donanım cihazında sakladı. O zamandan beri özel anahtarları kaybetti ve bunları hatırlamak için tüm çabaları boşa çıktı. Daha da kötüsü, donanım aygıtı yalnızca on denemeye izin veriyor ve bunlardan 8 tanesini Thomas kullanmış. Bu da demek oluyor ki, servetine ulaşmak için yalnızca iki şansı kaldı. Thomas bunun üzerine bir açıklama yaptı.

“Yatağa uzanıp düşünmeye başlıyorum. sonra yeni bir stratejiyle bilgisayara gidiyorum ve işe yaramadan, yine çaresizce kalıyorum.”

Thomas’ın çilesi kesinlikle türünün ilk örneği değil. Yapılan araştırmalara göre Chainalysis, var olan 18,5 milyon Bitcoin’in yaklaşık yüzde 20’sinin kalıcı olarak kaybolduğunu bildirdi. Bu rakam 140 milyon dolara tekamül ediyor. Bitcoin fiyatlarındaki artış, ulaşılamayan servetlere ve dijital varlıklarına nasıl erişebileceklerine dair çok fazla düşünceyi göz önüne çıkarttı. Bitcoin son dakika haberleri sık sık özel anahtarlarını kaybedenleri yazacak gibi görünüyor.

Özel Anahtarları Kaybetmemeye Dikkat!

Bitcoin ağı, her bir cüzdanın kendine özel kurtarılamaz özel anahtarlarına veya anımsatıcı ifadelerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcıların, özel anahtarlarını veya anımsatıcı ifadelerini güvenli yerlerde yedeklemeleri tavsiye edilir. Çünkü bunlar kaybolduğunda kurtarılmaları imkansız veya son derece zordur.

Geleneksel bankalardan ve ödeme işlemcilerinden farklı olarak, bitcoin’in parolaları saklayabilecek veya kurtarmaya yardımcı olabilecek fiziksel bir ofisi, personeli veya merkezi desteği yoktur. Bununla birlikte, cüzdan kurtarma hizmetleri gibi bağımsız işletmeler, kullanıcıların parolalarını geri almalarına yardımcı olmaya çalışmaktadır. Kabaca bir ifadeyle, “şifre çözme gerçekleştiren yüksek düzeyde optimize edilmiş çok iş parçacıklı C ++ programı” olarak adlandırdıkları yöntem aracılığıyla işlem yapmaya çalışıyorlar. Fakat bu da şifrelerinin bir kısmını hatırlayan kullanıcılar için geçerli bir yöntem. Kurtarma hizmetleri Bitcoin son dakika haberlerine göre, kripto varlıklarını kurtarmak isteyen kişilerin bir önceki ayın yaklaşık üç katına yakın 70’ten fazla talep aldığını iddia ediyor.

Thomas için, donanım cihazını erişilemez bir yerde tutmak, en azından kriptograflar şifreleri kurtarmanın bir yolunu çözene kadar durumla başa çıkmanın en iyi yoludur.

Kaynak: zycrypto

Benzer Yazılar

Stellar Ağında Avro Stabilcoin’i Başlatıldı

Yavuz Cem AKYOL

Yarılanma Bir Umut Işığı Olur Mu?

Doğan Şahin

TETHER CTO’SU: USDT YAKTIK

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku